Poseł Artur Górczyński wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie, że podstawą tych pytań jest informacja, którą szef Służby Celnej Jacek Kapica przekazał na październikowym posiedzeniu sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Poseł Górczyński powiedział, że dwaj niezależni prawnicy z którymi rozmawiał na ten temat są w 90 procentach pewni, że zostały złamane trzy ustawy: ustawa o ochronie danych osobowych, prawo bankowe i prawo telekomunikacyjne.

Z danych, które posłom z sejmowej komisji przekazał Szef Służby Celnej i wiceminister finansów Jacek Kapica wynika, że ujawniono 24636 graczy, w tym 17 700, którzy uzyskali wygraną na łączną kwotę 27 milionów złotych. Do 22 października, czyli do ujawnienia tej informacji wszczęto 1072 postępowania karno-skarbowe.

Z kolei z danych firmy badawczej Megapanel PBI/Gemius, na które powołuje się portal biztok.pl, opublikowanych w czerwcu wynika, że z nielegalnych w świetle polskich przepisów portali internetowych korzysta ponad 6 mln Polaków. Milion z nich to osoby niepełnoletnie.