statystyki

Minister każe ignorować wyroki

autor: Małgorzata Kryszkiewicz04.11.2014, 07:48; Aktualizacja: 04.11.2014, 08:25

Resort żąda, aby prezesi sądów anulowali korzystne dla sędziów dekrety płacowe. Mają to zrobić, nawet gdy ich słuszność potwierdziły niezawisłe sądy.

Pismo zostało przesłane do prezesów sądów 28 października 2014 r. Wskazano w nim, jak – zdaniem resortu – powinny być obliczane wynagrodzenia sędziów sądów okręgowych i apelacyjnych. Wydane już dekrety płacowe, niezgodne z tymi zasadami, mają zostać anulowane, a stawki na nowo ustalone, „tak aby nie stanowiło to obejścia obowiązujących przepisów”. „Zasada ta obejmuje również sędziów, którzy występowali z roszczeniami płacowymi do sądów i otrzymali korzystne dla nich wyroki” – podkreśla Jerzy Kozdroń, wiceminister sprawiedliwości.

Tymczasem do Trybunału Konstytucyjnego wpłynęło pytanie prawne dotyczące przepisów, które są przyczyną sporu na linii Ministerstwo Sprawiedliwości – sędziowie.

Skutki nadzoru


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • pozywam.blogspot.com(2014-11-04 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa jest przerażająca. Sam pomysł ignorowania wyroków woła o pomstę do Trybunału Stanu. Może jednak kiedyś np. Prokuratura albo Prokuratoria Generalna zastanowiłaby się nad pozwem przeciwko tym, którzy zachęcają do naruszenia prawa i w konsekwencji powodują, że potem Skarb Państwa musi nie tylko uzupełnić wynagrodzenia ale również zapłacić koszty procesu. Tak się jednak nie stanie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane