statystyki

Początkujący prawnik już nie tak zapracowany

19.10.2014, 22:25; Aktualizacja: 20.10.2014, 08:51
pracownik, praca, lenistwo

pracownik, praca, lenistwoźródło: ShutterStock

Klienci coraz częściej życzą sobie, aby ich zlecenia realizowali doświadczeni partnerzy, a nie młodzi prawnicy. Bo tę samą pracę ich starsi koledzy wykonają lepiej i szybciej – to jeden z wniosków ekspertów z firmy doradczej CEB i statystyków z Datacert | TyMetrix, którzy prześwietlili wydatki na usługi prawne w latach 2007-2013.

Raport „2014 Real Rate Report”, będący efektem ich wspólnej pracy, powstał w oparciu o analizę faktur wystawionych przez 5,6 tys. kancelarii prawnych (zarówno amerykańskich, jak i ich zagranicznych oddziałów) na łączną kwotę 16,2 mld dolarów. Z dokumentu wynika, że od początku recesji gospodarczej stawki za czynności prawne wzrosły bardzo nieznacznie. O ile przed załamaniem na rynkach finansowych honoraria prawników rosły o 7 proc. rocznie w porównaniu do lat poprzednich, o tyle w 2013 r. tempo wzrostu było już o blisko połowę niższe.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane