statystyki

Prokuratura bez spec-zespołu, który miał ją przygotować do nowego procesu

autor: Ewa Ivanova19.09.2014, 08:25; Aktualizacja: 19.09.2014, 16:21
Książki

Wiele kwestii wymaga szybkiego rozstrzygnięcia.źródło: ShutterStock

Podwojenie wokand do obsadzenia, organizacja rewirów na dyżury prokuratorów i mnóstwo technicznych szczegółów ma ustalić Prokuratura Generalna. Ale zawiesiła prace zespołu, który miał się tym zająć

W lipcu Andrzej Seremet powołał specjalny 12-osobowy zespół prokuratorów, który miał się zająć przygotowaniem prokuratury do kontradyktoryjnego procesu. Cel był jasny: wypracować koncepcję zmian kadrowych i organizacyjnych oraz przygotować propozycje zmian regulaminu wewnętrznego prokuratury i nowelizacji kodeksu postępowania karnego. Pierwsze posiedzenie zespołu było planowane na październik.

Marek Biernacki zaskoczył jednak kierownictwo PG, podpisując niespodziewanie szybko rozporządzenie zawierające całkowicie nowy regulamin (Dz.U. z 2014 r. poz. 1218). Uwag prokuratorskiej centrali nie wziął sobie do serca. Co w takim razie z zespołem? Czy zajmie się przygotowaniem prokuratury do nowego regulaminu? Niekoniecznie.

– W tym kontekście rozpoczęcie prac przez zespół, który w związku z nowym modelem postępowania karnego miał zaproponować regulaminowe rozwiązania, wydaje się bezprzedmiotowe – mówi Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej.

Ta decyzja wprawia jednak w konsternację wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane