statystyki

Mastercard wygrywa pierwszą batalię sądową z Unią

09.09.2014, 16:10; Aktualizacja: 09.09.2014, 17:03

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Komisja Europejska naruszyła przepisy, odmawiając firmie Mastercard dostępu do raportu na temat kosztów i korzyści dla sprzedawców różnych form płatności. W tym tygodniu unijny sąd rozstrzygnie też, czy europejski nadzór miał prawo narzucić organizacjom płatniczym limity stawek opłat interchange.

W orzeczeniu z 9 września TSUE stwierdził, że Komisja Europejska nie mogła uzasadnić braku zgody na upublicznienie spornego raportu porównującego koszty korzystania z kart bankowych z gotówką twierdzeniem, że jest on częścią postępowania antymonopolowego, nie przybrał jeszcze ostatecznej formy bądź mógł zostać niewłaściwie wykorzystany. Ponieważ Komisja Europejska powoływała się na wnioski z raportu przy pracach nad przepisami regulującymi opłaty interchange, opinia publiczna powinna mieć prawo go poznać.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane