Pracownicy sądów i prokuratur zapowiadają demonstracje

09.09.2014, 06:12; Aktualizacja: 09.09.2014, 07:16

Na 24 września dwa główne związki zawodowe pracowników sądownictwa i prokuratury zaplanowały protest przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości m.in. przeciwko dysproporcjom zarobkowym osób zatrudnionych na takich samych stanowiskach oraz złym warunkom pracy.

Organizatorami manifestacji są Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądów. - Decyzja o proteście to reakcja na brak jakiejkolwiek woli porozumienia ze strony urzędników resortu sprawiedliwości oraz lekceważenie naszych wielokrotnie ponawianych postulatów - wyjaśnia Edyta Odyjas, przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądów.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • wjw(2014-09-09 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Prawdziwy cyrk sprawiedliwości...

  Odpowiedz
 • Krzysiek(2014-09-09 10:49) Zgłoś naruszenie 00

  Każdy, kto mniej więcej się orientuje w zarobkach pracowników administracyjnych sądów wie, że to prawdziwy dramat. Dla nowych pracowników to są pensje trochę powyżej płacy minimalnej. To zresztą dotyczy nie tylko sądów, ale całej administracji (może z wyłączeniem urzędów centralnych czy niektórych samorządowych). Za kilka-kilkanaście lat będzie prawdziwa zapaść w funkcjonowaniu administracji. Teraz jakoś to się kręci, bo nadal pracuje tam dużo doświadczonych pracowników (po 40-50, głównie kobiet, które w tym wieku pomimo braku podwyżek od 2008 - nawet o wartość inflacji! - nie będą szukać pracy gdzie indziej), ale jak za parę lat w tych urzędach zostaną tylko ci, którzy na rynku nie potrafią znaleźć lepiej opłacanej pracy, to dopiero będziemy narzekać na jakość funkcjonania sądów czy urzędów.

  Odpowiedz
 • meteor(2014-09-11 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  Czy wy bie widzicie, ze cały ten rząd jest sam dla sibie. Społeczeństwo ich nie interesuje. Interesuja stołi, rozdania. Wy jesteście przedmiotami, bez znaczenia bez głosu. Bedzieci podskakiwać to oni wam pokażą - zamrożenie do 2017 i koniec, nie chcesz nie pracuj. Nie liczą się z opinia publiczną. Ważne są tylko słupki popularności. Zaufanie do sądów i wyniaru sprawiedlwiości spada, co trochę kompromitacja, ktora w normalnym kraju byłaby końcem, dla nich nie ma znaczenia. Bez honoru, bez poczucia odpowiedzialności. Zacytujmy wieszcza prawnuka Henryka: tp państow to h.., dupa i kamieni kupa. Trzeba wreszcie zabrać sie za tych pseudo polityków (PiS i Po sibie warci) i pseudo rząd.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane