statystyki

Brytyjskie samorządy prywatyzują departamenty prawne

19.08.2014, 15:16; Aktualizacja: 19.08.2014, 17:23

Coraz większa liczba rad hrabstw, jednostek organizacyjnych władz lokalnych w Wielkiej Brytanii, decyduje się na powierzenie obsługi prawnej firmom prywatnym.

Kilka dni temu władze hrabstwa Buckinghamshire w południowo-wschodniej Anglii potwierdziły oficjalnie, że zespół prawników zatrudnionych w urzędzie na etacie zostanie przekształcony w niezależną, prywatną praktykę. Nowo powstająca firma Buckinghamshire Law Plus ma świadczyć pomoc prawną dla instytucji sektora publicznego, mieszkańców oraz organizacji charytatywnych i opiekuńczych, docelowo stając się  dodatkowym źródłem dochodów dla hrabstwa. Większościowym udziałowcem praktyki będzie rada, która szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat prawnicy BLP wypracują zysk w wysokości 1,7 mln funtów. Anne Davies, szefowa praktyki podkreśliła na łamach lokalnej prasy, że dochody ze świadczenia usług prawnych znacząco zasilą budżet lokalny w czasie, kiedy wiele samorządów zmuszanych jest do oszczędzania. Firma planuje skoncentrować się na doradztwie w sektorze zdrowia publicznego oraz pomocy społecznej.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane