statystyki

Ważą się losy specustawy o bestiach

autor: Aneta Mościcka18.07.2014, 08:22; Aktualizacja: 18.07.2014, 08:52

Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa kilka wariantów postępowania na wypadek stwierdzenia przez TK niekonstytucyjności przepisów ustawy o niebezpiecznych przestępcach. Wszystko zależy jednak od tego, które konkretnie regulacje zostaną zakwestionowane.

W odpowiedzi na pytania Prawnika.pl, o plany działania na wypadek orzeczenia przez TK niezgodności z konstytucją przepisów ustawy z 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało, że uzależnione są one od tego, które konkretnie regulacje zakwestionuje trybunał. Jeśli TK orzeknie o niekonstytucyjności przepisów, które dotyczą procedury umieszczania w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie lub też schematów postępowania w trakcie pobytu w tej placówce, Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza opracować projekt nowelizacji tych regulacji. Resort podkreśla, że ewentualna niekonstytucyjność tych przepisów nie będzie miała bezpośredniego wpływu na pobyt osób izolowanych w ośrodku, a co najwyżej może potencjalnie, w zależności od zakresu i kształtu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, być podstawą do ewentualnego złożenia wniosku o wznowienie postępowania.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane