statystyki

Komornicy coraz lepiej przygotowani do pracy

26.05.2014, 08:28; Aktualizacja: 26.05.2014, 09:16

Cieszę się, że wyniki są z roku na roku coraz lepsze, choć kandydatom stawiamy coraz wyższe wymagania – komentuje tegoroczne egzaminy komornicze dr Rafał Łyszczek, wiceprezes KRK i jeden członków ministerialnej komisji odpowiedzialnej za układanie pytań egzaminacyjnych.

Emilia Świętochowska: W ubiegłym roku pozytywne oceny z egzaminu zawodowego uzyskała połowa kandydatów na komorników, zaś dwa lata wcześniej tylko 40 proc. W tym roku 58 proc. uprawnienia uzyska 58 proc. zdających.

Rafał Łyszczek, wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej: Moim zdaniem w tym roku egzamin był znacznie trudniejszy niż w poprzednich latach, a lepsze wyniki w porównaniu do lat ubiegłych to zasługa zmian w systemie szkoleń wdrażanych w poszczególnych izbach od 2-3 lat. Już kilka izb zaczęło przeprowadzać dodatkowe kolokwia, które poziomem trudności i zakresem materiału do opanowania dorównują egzaminowi zawodowego. Dla przykładu, w izbie katowickiej, gdzie jestem przewodniczącym, w ramach programu aplikacji organizowane są cztery takie kolokwia. Kandydaci mają więc do przyswojenia dużą ilość wiedzy, co z kolei wymusza na nich większą systematyczność. Myślę, że tego efekty widać właśnie po tegorocznych wynikach.

EŚ: Kilka izb zanotowało jednak wyniki znacznie poniżej średniej. W Poznaniu zdało tylko 40 proc. aplikantów.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane