statystyki

Użytkowanie wieczyste: Każdy współwłaściciel ma dostać wypowiedzenie opłaty

autor: Michał Culepa21.05.2014, 09:15; Aktualizacja: 21.05.2014, 09:57
dom, nieruchomość

użytkowanie wieczysteźródło: ShutterStock

Skarb Państwa musi wypowiedzieć całą opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu pod budynkiem mieszkalnym każdemu współwłaścicielowi mieszkania – orzekł Sąd Najwyższy

Krystyna C. od maja 2010 r. była właścicielką mieszkania (wydzielonego lokalu mieszkalnego), które znajdowało się w budynku wielorodzinnym, stojącym na gruncie stanowiącym własność Skarbu Państwa. SP był w tym wypadku reprezentowany przez Wojskową Agencję Mieszkaniową. Właścicielka wraz z własnością lokalu uzyskała też niewiele ponad 16 proc. udziału w użytkowaniu wieczystym działki.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sasanka(2014-05-21 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze byłoby, gdyby też inni sędziowie mieli tę świadomość, że nie zjedli wszystkich rozumów. Może wtedy częściej korzystaliby z możliwości zadawania pytań prawnych Sądowi Najwyższemu i nie wydawali błędnych wyroków.
    Niestety ja w tym samym sądzie (Sądzie Okręgowym we Wrocławiu) w analogicznej sprawie trafiłam na sędziów „wszechwiedzących”, nie mających żadnych wątpliwości i otrzymałam błędny wyrok. W mojej sprawie - inaczej niż tu - sąd uznał za skuteczne wypowiedzenie wysokości opłaty rocznej, mimo że wypowiedzenia nie otrzymali wszyscy współwłaściciele lokalu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane