statystyki

Użytkowanie wieczyste: Każdy współwłaściciel ma dostać wypowiedzenie opłaty

autor: Michał Culepa21.05.2014, 09:15; Aktualizacja: 21.05.2014, 09:57
dom, nieruchomość

użytkowanie wieczysteźródło: ShutterStock

Skarb Państwa musi wypowiedzieć całą opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu pod budynkiem mieszkalnym każdemu współwłaścicielowi mieszkania – orzekł Sąd Najwyższy

Krystyna C. od maja 2010 r. była właścicielką mieszkania (wydzielonego lokalu mieszkalnego), które znajdowało się w budynku wielorodzinnym, stojącym na gruncie stanowiącym własność Skarbu Państwa. SP był w tym wypadku reprezentowany przez Wojskową Agencję Mieszkaniową. Właścicielka wraz z własnością lokalu uzyskała też niewiele ponad 16 proc. udziału w użytkowaniu wieczystym działki.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sasanka(2014-05-21 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze byłoby, gdyby też inni sędziowie mieli tę świadomość, że nie zjedli wszystkich rozumów. Może wtedy częściej korzystaliby z możliwości zadawania pytań prawnych Sądowi Najwyższemu i nie wydawali błędnych wyroków.
    Niestety ja w tym samym sądzie (Sądzie Okręgowym we Wrocławiu) w analogicznej sprawie trafiłam na sędziów „wszechwiedzących”, nie mających żadnych wątpliwości i otrzymałam błędny wyrok. W mojej sprawie - inaczej niż tu - sąd uznał za skuteczne wypowiedzenie wysokości opłaty rocznej, mimo że wypowiedzenia nie otrzymali wszyscy współwłaściciele lokalu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane