Do kancelarii, które przyłączyły się do akcji będzie można przyjść po poradę w sprawie rozliczeń podatkowych w sobotę w godzinach od 10 do 15. Ich adresy są dostępne na stronie internetowej warszawskiego samorządu w zakładce „Aktualności”.

Lista prawników i aplikantów, którzy obiecali bezpłatną pomoc, liczy w sumie jedenaście nazwisk, ale zdaniem organizatorów to i tak sukces, że zgłosiło się aż tyle osób. - Jestem bardzo zadowolona z liczby chętnych. Biorąc pod uwagę, że akcja odbędzie się przed weekendem majowym, a na 3 tys. adwokatów w Warszawie i okolicach tylko garstka specjalizuje się w prawie podatkowym, zainteresowanie udzielaniem porad jest bardzo duże – zapewnia mec. Joanna Parafianowicz, członek Komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono warszawskiej ORA, która organizuje przedsięwzięcie.

Część adwokatów na facebookowych forach jednak narzeka, że jego pomysłodawcy nie przyłożyli się do wypromowania akcji, gdyż na stronie internetowej stołecznego samorządu nie było żadnej informacji o warunkach i terminie zgłoszeń ani danych osób kontaktowych. Stąd też – ich zdaniem – tak krótka lista uczestników.

Reklama

Ogłoszenie o planowanej akcji znalazło się w mailingu przesyłanym wszystkim adwokatom, a także ukazało się na Twitterze i facebookowym fan page-u warszawskiej ORA. Jeśli ktoś twierdzi, że nie wiedział o niej, to może winić tylko własną nieuwagę. Nie docierają do mnie zresztą żadne sygnały o tym, że ciężko znaleźć informacje na temat zgłoszenia udziału w akcji. A na Facebooku narzekają wciąż te same osoby, które wypowiadają się krytycznie na wszystkie tematy. Ich zdanie nie jest reprezentatywne dla całej adwokatury – dodaje mec. Parafianowicz.

Wprawdzie do akcji zostały już tylko dwa dni, ale adwokaci specjalizujący się w prawie podatkowym wciąż mogą dołączyć do listy chętnych do udzielenia porad.