Rada Legislacyjna: od zmiany nadzorcy nad kuratorami lepiej nie będzie

autor: Anna Krzyżanowska14.04.2014, 07:46; Aktualizacja: 14.04.2014, 09:51
prawo, sąd, sprawiedliwość

5204 zawodowych kuratorów i aplikantów kuratorskich działa w Polsceźródło: ShutterStock

Nie ma żadnych powodów, aby minister sprawiedliwości nadzorował sądową służbę kuratorską. Obecne rozwiązania zawarte w ustawie o kuratorach sądowych (Dz.U. z 2001 r. nr 98, poz. 1071 ze zm.) są wystarczające. Niepotrzebna jest więc ich radykalna zmiana, a jedynie ewentualnie korekta. Takie stanowisko do projektu założeń autorstwa resortu sprawiedliwości, mającego doprowadzić do poprawy organizacji służby kuratorskiej, przedstawiła właśnie Rada Legislacyjna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • normalny(2014-04-15 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety o "reformie" systemu kurateli znów chcą i prawdopodobnie będą sędziwie, głównie delegowani do MS" którzy tak naprawdę nic nie wiedzą w sensie praktycznym na temat funkcjonowania tej służby. Bo skąd mieliby wiedzieć jeżeli podczas robienia aplikacji nie spędzają ani jednego dnia w zespołach kuratorskich. Niestety później orzekają ten środek nie mając zielonego pojęcia o jego realnym funkcjonowaniu w przestrzeni społecznej. To jest mniej więcej tak jakby lekarz leczył pacjenta nie badając go i nie wiedząc jak wygląda szpital.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane