Jest to jedna z największych transakcji na rynku powierzchni biurowych w Polsce od początku 2014 roku, wymieniana także wśród dziesięciu największych transakcji w roku 2013, ponieważ przedwstępna umowa sprzedaży została zawarta w grudniu ubiegłego roku. Wartość transakcji to 108 mln EUR.

W prace nad tą skomplikowaną transakcją zaangażowany był warszawski zespół kancelarii Linklaters koordynowany przez Janusza Dzianachowskiego, radcę prawnego specjalizującego się w zagadnieniach rynku nieruchomości.

Artur Kulawski, partner zarządzający i szef działu nieruchomości warszawskiego biura powiedział o tej transakcji: „Lipowy Office Park doskonale wpasowuje się w portfel zarządzany przez W.P. Carey. Jest to aktywo generujące znakomite wyniki, a powierzchnię biurową wynajmuje niezwykle renomowany najemca. Jesteśmy dumni, że mogliśmy doradzać naszemu wieloletniemu klientowi w kolejnej transakcji zakupu nieruchomości w Polsce.”

„Lipowy Office Park” to kompleks biurowy o powierzchni najmu ok. 39.000 m2, składający się z czterech budynków, w całości wynajęty na potrzeby głównej siedziby drugiego pod względem wielkości polskiego banku - Banku Pekao S.A.