Konkurs Law Games kierowany jest do studentów III-V roku studiów oraz absolwentów. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www.elsa.org.pl/lawgames.

W pierwszym etapie zadaniem uczestników jest rozwiązanie jednego z dwóch kazusów - z prawa cywilnego lub prawa autorskiego - wcielając się w rolę pozwanego lub powoda, która jest automatycznie nadawana przez system w chwili rejestracji.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w finale, który odbędzie się w dniach 7-8 maja 2014 r. w Warszawie. Zadaniem uczestników, podzielonych na 4-osobowe zespoły, będzie wypracowanie wspólnego werdyktu w sprawie znanej z kazusu eliminacyjnego oraz opracowanie 4 argumentów, popierających dane stanowisko. Następnie, podczas 4-minutowego ustnego wystąpienia, każdy z uczestników przedstawi jury jeden wylosowany argument.

Do wygrania w konkursie jest 5 płatnych miesięcznych staży w kancelarii Wierzbowski Eversheds oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Ponadto, wszyscy finaliści otrzymają drobne upominki od kancelarii.

„Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach konkurs spotka się z zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów. To świetna okazja, aby w praktyce sprawdzić nabytą dotychczas wiedzę” - mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający kancelarii Wierzbowski Eversheds.

„Wśród naszych pracowników są osoby, które podczas stażu zaskoczyły nas swoją wiedzą, zapałem i umiejętnością kreatywnego rozwiązywania trudnych zagadnień, co spowodowało, że zaproponowaliśmy im przedłużenie współpracy. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie” - dodaje Krzysztof Wierzbowski.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.elsa.org.pl/lawgames

PS