Biuro podróży musi zapłacić za naruszenie godności turysty

autor: Ewa Maria Radlińska07.03.2014, 08:43; Aktualizacja: 07.03.2014, 08:51

Godność osobista to także oczekiwanie szacunku ze strony innych ludzi. A oczekiwanie szacunku, to również oczekiwanie na odpowiednie, godziwe warunki wypoczynku, a więc takie, które zapewniając spokój i umożliwiają swobodne i pełne korzystanie z oferowanych przez biuro turystyczne świadczeń - orzekł warszawski Sąd Apelacyjny.

Kilku turystów zażądało kwot po 5 tys. zł na rzecz każdego z nich tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za zmarnowany urlop. Domagali się również od biura turystycznego przeproszenia ich za wszystkie stresy i negatywne odczucia, jakich doznali poprzez całkowite pozbawienie ich przyjemności z podróży. Spowodowane to było skierowaniem wycieczkowiczów do hotelu nie nadającego się do użytkowania. Zgodnie zaś z umową zawartą z biurem mieli być zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu reklamowanym jako najlepszy w ofercie katalogowej. Warunki pobytu nie odpowiadały jednak ofercie, gdyż: obiekt był zniszczony, nie było pościeli a tylko prześcieradła pod brudnymi, wilgotnymi i zużytymi kocami, ręczniki miały kolor brązowy, standard łazienek odpowiadał ledwie taniemu schronisku młodzieżowemu, na ścianach pokoju był grzyb, odpadał tynk, w trakcie opadów woda lała się do wnętrza hotelu w tym na przewody elektryczne, obsługa była nieuprzejma i opryskliwa, na balkonie były robaki znane z zamieszkiwania w wilgotnych warunkach, telewizory nie działały, sejf w pokoju był uszkodzony, płytki w łazience odpadały, meble były obite, a ściany brudne. Turyści podnosili, że na skutek takich warunków pobytu mieli zepsute święta.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane