Do końca tego roku baza pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy kat. B spuchnie do 3 tysięcy. Pierwsze nowe pytania zaczną być dodawane w ciągu najbliższych trzech miesięcy – wynika z ustaleń DGP.
Po zeszłorocznym zamieszaniu związanym z nowymi egzaminami i nieudolną informatyzacją wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego sytuacja się unormowała. Wszystkie 49 ośrodków do 2016 r. korzystać będzie z jednolitego oprogramowania do testów, opracowanego przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych (PWPW). Jak ustaliliśmy, na egzaminach pojawiają się obecnie wyłącznie pytania dostarczone przez tę spółkę.
Jednak wkrótce baza pytań się rozrośnie. A to oznacza, że kandydaci wymieniający się doświadczeniami na forach internetowych znów mogą być zaskoczeni niektórymi pytaniami. – Trwają prace nad ujednoliceniem bazy pytań. Po uzgodnieniu struktury pytań z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju do bazy będą systematycznie dodawane nasze pytania w liczbie 1120. Do końca roku baza pytań będzie liczyć ok. 3 tysięcy – mówi Mikołaj Krupiński, rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego (do niedawna konkurenta PWPW w zakresie dostarczania oprogramowania egzaminacyjnego do WORD-ów).