Kuchnia nie może być w salonie. W kawalerkach kuchnia musi być ślepa?

autor: Anna Krzyżanowska26.02.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.02.2014, 12:26
Mieszkanie

Mieszkanieźródło: ShutterStock

Przygotowywać posiłków w kawalerce nie można w głównym pomieszczeniu. Zdaniem ministerstwa idealne miejsce do gotowania to przedpokój bądź ślepa wydzielona wnęka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • jasko(2014-02-26 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wierzę co czytam. Oni serio nie mają większych problemów? Chyba z nudów wymyślają sposoby na utrudnianie ludziom życia.

    Odpowiedz
  • Temat zastepczy,a Polske sprzedaja obcym(2014-02-26 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu POlszewiki zajmuja sie tym co do nich nie nalezy,byle tylko tematy zastepcze,a w tym samym czasie POlszewiki wprowadzaja antynarodowe ustawy jak na przyklad "project ustawy nr 1066 o obcych sluzbach w RP",
    do pacyfikacji Polakow.

    Odpowiedz
  • trab49(2014-02-26 08:58) Zgłoś naruszenie 10

    Znowu urzędasy są mądrzejsze od ludzi ? Chcą uzasadnić potrzebę swoich niepotrzebnych społeczeństwu kosztownych miejc pracy wymyślając bzdurne przepisy ? "Ciemny" lud i zawodowi projektanci nie wiedzą lepiej co jest potrzebniejsze i wygodniejsze dla ludzi ? Wciąż na każdym kroku widać wpływy ruskiej kultury.

    Odpowiedz
  • rewizor(2014-02-26 10:00) Zgłoś naruszenie 10

    Zdaniem ministerstwa idealne miejsce do gotowania to przedpokój bądź ślepa wydzielona wnęka.Powinno się to zdanie zapisać złotą czcionką w annałach głupoty polskiej.Halo ,ziemia -lądujemy.aż się chce krzyczeć

    Odpowiedz
  • dd(2014-02-26 10:38) Zgłoś naruszenie 01

    takie przepisy istnieją odkąd pamiętam więc PO w to nie mieszajcie ****** forumowe.

    Odpowiedz
  • a czy mogę ?(2014-02-26 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Robić kupę na wycieraczkę sasiada?

    Odpowiedz
  • analitykjp100procent(2014-02-26 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ale bzdurna grafika, wynika z niej że było ogółem oferowanych mieszkań 108 % ?! kto to robił nie wiem ale chyba skończył kilka klas podstawówki !

    Odpowiedz
  • A z czego to Wynika....???(2014-02-26 11:58) Zgłoś naruszenie 10

    Powinniśmy te swoje nowatorskie Pomysły rozpropagować Globalnie - bo Cały Świat jak widać postępuje źle.

    Odpowiedz
  • Sylwester(2014-02-26 12:26) Zgłoś naruszenie 11

    co za parszywe brednie !!!
    dajcie większą swobodę deweloperom i niekompetentnym projektantom a przygotowywać posiłki będziemy na korytarzach wspólnie z sąsiadami .
    Absurd nad absurdami.
    Natomiast Mikro-apartamenty we Wrocławiu proponuję do rozbiórki i zwrot pieniędzy nabywcom.

    Odpowiedz
  • POd dyktando POlszwewikow(2014-02-26 12:31) Zgłoś naruszenie 21

    Niedlugo POlszewiki beda nakazywac zeby w ich obecnosci spozywac posilki,tylko ze na ich obecnosc trzeba bedzie rzygac.

    Odpowiedz
  • puk puk(2014-02-26 12:56) Zgłoś naruszenie 30

    czy te urzędasy muszą się do wszystkiego wpieprzać, kto chce niech gotuje nawet na głowie to jego sprawa,wymogi nie z tej ziemi,niech powiedzą ile mam używać srajtaśmy w cm. no ile??

    Odpowiedz
  • Aneta Poniatowska(2014-02-26 13:23) Zgłoś naruszenie 11

    Najlepiej zeby POlszewickie antynarodowe bandziory wydaly nakaz spozywania posilkow w ubikacjach,moznaby w ramach "oszczednosci dla budzetu Tuska"
    oszczedzic,srajac tam od razu.

    Odpowiedz
  • Bobak(2014-02-26 14:40) Zgłoś naruszenie 40

    "Najchętniej kupujemy małe mieszkania"

    ****** ludzie pieniędzy nie mają, a nie, że kochamy małe przytulne M1.

    Odpowiedz
  • Grzegorz Wika(2014-02-26 15:57) Zgłoś naruszenie 10

    Wszędzie faszyzm. Gotować w korytarzu, sikać na siedząco, żarówki zakazane, odkurzacze z limitem mocy. Podobno w Polsce nie wolno promować faszyzmu, ale wprowadzać, to już można?

    Odpowiedz
  • pol anka(2014-02-26 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiscie sprawa jest wyjatkowo prosta stwierdzenie " kuchnia nie może być w pokoju dziennym" oznacza, że pokój dzienny nie może być w pomieszczeniu kuchennym. Ocena czy to pokój jest w kuchni, czy kuchnia w pokoju jest zagadnieniem trudnym i złozonym, wymaga znajomości prawa budowlanego, geometrii, algebry , chemii. Wążna jest również sprawność fizyczna, gdyż przedmiot oglądu znajdować się może na różnych kondygnacjach. A w myśl nowych przepisów, mieszkańcy bloku wielokondygnacyjnego, ponoszący solidarnie koszty obsługi windy nie mają obowiązku udostępniania jej podmiotom nie płacącym za windę. A wracając do sedna remu Ministerstwo Infrastruktury dostrzegając pilną potrzebę zlustrowania sytuacji kuchenno-pokojowej powoła stosowny tymczasowy departament d/s dymanych zagadnień

    Odpowiedz
  • R(2014-02-27 00:21) Zgłoś naruszenie 10

    ********* mnie, że Polacy chętnie kupują małe mieszkania xD PO PROSTU NIE STAĆ ICH NA WIĘKSZE!!! Polacy nie mają pieniędzy i jeszcze się nam robi pod górkę! ******* ten rząd!

    Odpowiedz
  • architekt(2014-02-27 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dyletant mógł napisać taki absurdalny artykuł. Każdy kto zna przepisy i je rozumie wie po co one są. Pazerność deweloperów nie zna granic, nawet sponsorują artykuły... Projekt mieszkania to nie tylko wybór między jednym czy więcej pokojami ale tez instalacje np gaz w kuchni, sposób życia mieszkańców i ich świadomość na temat dbania o mieszkanie.

    Odpowiedz
  • graża(2014-02-27 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    NIE PODOBA MI SIĘ POMYSŁ ,,KUCHNIA W POKOJU,,. Opary , zawilgocenia, zapachy. . . wszystko w jednym kotle. Kuchnia jest b ważna i musi mieć swoje odrębne miejsce i swój ,,kawowy,, klimat. Dewolopeży mają w tym interes ,,gotówkowy,, i przekonują do swojej racji. Życie póżniej koryguję bezsens Salonu o pow 25m2 w tym gary kuchenne i nowalijki itp. Co dobre i się sprawdza winno zostać. Wiem co piszę bo jestem w branży administracyjnej i tu problemy wilgoci, zalań itp. KUCHNIA O S O B N A !

    Odpowiedz
  • orcio(2014-02-27 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Szukałbym tutaj cwaniactwa ze strony deweloperów, którzy próbują ciąć koszty ograniczając powierzchnie kawalerek. Gdyby rozdzielić pokój w kawalerce od kuchni byłyby to dwie klitki, w których ciężko się obrócić, a tak łącząc je wydaje się, że jest przestrzeń o parę metrów większa.

    Odpowiedz
  • j(2014-02-28 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    brednie, pogonić to towarzystwo !

    Odpowiedz