Kuchnia nie może być w salonie. W kawalerkach kuchnia musi być ślepa?

autor: Anna Krzyżanowska26.02.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.02.2014, 12:26
Mieszkanie

Mieszkanieźródło: ShutterStock

Przygotowywać posiłków w kawalerce nie można w głównym pomieszczeniu. Zdaniem ministerstwa idealne miejsce do gotowania to przedpokój bądź ślepa wydzielona wnęka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • się pytam(2016-09-01 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Który paragraf mówi bezpośrednio o tym, że zakazuje się łączenia kuchni z pokojem dziennym w mieszkaniu jednopokojowym?

    Odpowiedz
  • optimismo(2016-07-11 09:15) Zgłoś naruszenie 01

    to jest niestety pozostałość przepisów z czasów kiedy kuchnie były w większości gazowe, chodziło tak naprawdę o to żeby nie spać przy nieszczelnej instalacji. Dziś powinien być dodany zapis mówiący o tym, że przy kuchni elektrycznej ryzyka nie ma :) i można gotować w salono- kuchnio- przedpokoju. P.S. widziałam fajne kuchnie urządzone w przedpokoju i też się da :)

    Odpowiedz
  • karolina(2015-09-17 12:59) Zgłoś naruszenie 20

    Kupiłam od developera właśnie taka kawalerkę,tylko zapomniał o kominie i mam spać w pomieszczeniu do którego doprowadzony jest gaz,a nie ma wentylacji..Czy mam się bać spać czy nie ?

    Odpowiedz
  • Emperor(2014-06-24 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Kupujemy małe mieszkania nie z wyboru a konieczności... do cho lery !
    Dajcie jakąś asteroidę żeby wyczyściło tą globalną głupotę raz na jutro.

    Odpowiedz
  • pimpa(2014-03-15 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Kuchnia sercem domu" i wszyscy chca tam przebywac! Totez, jezeli sie nie jest totalnym brudasem od paru dni nie zmywajacym talerzy, albo jesli sie nie ma celu otrucia domuwnikow czy innych i juz nas nie stac na gospodynie domowa lub sluzbe to milo dla wszystkich miec kuchnie w salonie!

    Odpowiedz
  • magdalena(2014-03-15 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    co za bzdura

    Odpowiedz
  • Gosc(2014-02-28 21:40) Zgłoś naruszenie 33

    Ja rozumiem,że takie artykuły ukazują się tylko w jednym zamierzonym z góry celu,mianowicie jeszcze bardziej wk...ć i tak zmęczonych debilnymi ,absurdalnymi przepisami ludzi.Tworzący takie martwe prawa kretyni, powinni się rozmnażać przez pączkowanie to szybciej sięgniemy zenitu absurdu i ludzie rozp... to bagno

    Odpowiedz
  • Markus(2014-02-28 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że ministerstwo zajęło się tym problemem. Tak proszę panstwa to jest problem ponieważ deweloperzy wciskają społeczeństwu te wyroby mieszkaniopodobne. Jeśli ministerstwo nie zareagowałoby teraz to za kilkanaście miesięcy deweloperzy oferowaliby nawet salony z aneksem ubikacyjnym. Takie standardy oferowane dotychczas przez deweloperów świadczą o biedocie społeczeństwa. Deweloperzy z chęci maksymalizacji zysku, pod pozorem nowoczesnego designu wciska taką tandetę bezkrytycznemu klientowi, który już po 2, 3 latach zaczyna narzekać na takie rozwiązanie. Mieszkanie to nie jaskinia lub ziemianka musi mieć oddzielne pomieszczenia. Tym bardziej jeśli mieszkają razem rodzice i dorastające dzieci.

    Odpowiedz
  • j(2014-02-28 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    brednie, pogonić to towarzystwo !

    Odpowiedz
  • orcio(2014-02-27 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Szukałbym tutaj cwaniactwa ze strony deweloperów, którzy próbują ciąć koszty ograniczając powierzchnie kawalerek. Gdyby rozdzielić pokój w kawalerce od kuchni byłyby to dwie klitki, w których ciężko się obrócić, a tak łącząc je wydaje się, że jest przestrzeń o parę metrów większa.

    Odpowiedz
  • graża(2014-02-27 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    NIE PODOBA MI SIĘ POMYSŁ ,,KUCHNIA W POKOJU,,. Opary , zawilgocenia, zapachy. . . wszystko w jednym kotle. Kuchnia jest b ważna i musi mieć swoje odrębne miejsce i swój ,,kawowy,, klimat. Dewolopeży mają w tym interes ,,gotówkowy,, i przekonują do swojej racji. Życie póżniej koryguję bezsens Salonu o pow 25m2 w tym gary kuchenne i nowalijki itp. Co dobre i się sprawdza winno zostać. Wiem co piszę bo jestem w branży administracyjnej i tu problemy wilgoci, zalań itp. KUCHNIA O S O B N A !

    Odpowiedz
  • architekt(2014-02-27 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dyletant mógł napisać taki absurdalny artykuł. Każdy kto zna przepisy i je rozumie wie po co one są. Pazerność deweloperów nie zna granic, nawet sponsorują artykuły... Projekt mieszkania to nie tylko wybór między jednym czy więcej pokojami ale tez instalacje np gaz w kuchni, sposób życia mieszkańców i ich świadomość na temat dbania o mieszkanie.

    Odpowiedz
  • R(2014-02-27 00:21) Zgłoś naruszenie 10

    ********* mnie, że Polacy chętnie kupują małe mieszkania xD PO PROSTU NIE STAĆ ICH NA WIĘKSZE!!! Polacy nie mają pieniędzy i jeszcze się nam robi pod górkę! ******* ten rząd!

    Odpowiedz
  • pol anka(2014-02-26 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiscie sprawa jest wyjatkowo prosta stwierdzenie " kuchnia nie może być w pokoju dziennym" oznacza, że pokój dzienny nie może być w pomieszczeniu kuchennym. Ocena czy to pokój jest w kuchni, czy kuchnia w pokoju jest zagadnieniem trudnym i złozonym, wymaga znajomości prawa budowlanego, geometrii, algebry , chemii. Wążna jest również sprawność fizyczna, gdyż przedmiot oglądu znajdować się może na różnych kondygnacjach. A w myśl nowych przepisów, mieszkańcy bloku wielokondygnacyjnego, ponoszący solidarnie koszty obsługi windy nie mają obowiązku udostępniania jej podmiotom nie płacącym za windę. A wracając do sedna remu Ministerstwo Infrastruktury dostrzegając pilną potrzebę zlustrowania sytuacji kuchenno-pokojowej powoła stosowny tymczasowy departament d/s dymanych zagadnień

    Odpowiedz
  • Grzegorz Wika(2014-02-26 15:57) Zgłoś naruszenie 10

    Wszędzie faszyzm. Gotować w korytarzu, sikać na siedząco, żarówki zakazane, odkurzacze z limitem mocy. Podobno w Polsce nie wolno promować faszyzmu, ale wprowadzać, to już można?

    Odpowiedz
  • Bobak(2014-02-26 14:40) Zgłoś naruszenie 40

    "Najchętniej kupujemy małe mieszkania"

    ****** ludzie pieniędzy nie mają, a nie, że kochamy małe przytulne M1.

    Odpowiedz
  • Aneta Poniatowska(2014-02-26 13:23) Zgłoś naruszenie 11

    Najlepiej zeby POlszewickie antynarodowe bandziory wydaly nakaz spozywania posilkow w ubikacjach,moznaby w ramach "oszczednosci dla budzetu Tuska"
    oszczedzic,srajac tam od razu.

    Odpowiedz
  • puk puk(2014-02-26 12:56) Zgłoś naruszenie 30

    czy te urzędasy muszą się do wszystkiego wpieprzać, kto chce niech gotuje nawet na głowie to jego sprawa,wymogi nie z tej ziemi,niech powiedzą ile mam używać srajtaśmy w cm. no ile??

    Odpowiedz
  • POd dyktando POlszwewikow(2014-02-26 12:31) Zgłoś naruszenie 21

    Niedlugo POlszewiki beda nakazywac zeby w ich obecnosci spozywac posilki,tylko ze na ich obecnosc trzeba bedzie rzygac.

    Odpowiedz
  • Sylwester(2014-02-26 12:26) Zgłoś naruszenie 11

    co za parszywe brednie !!!
    dajcie większą swobodę deweloperom i niekompetentnym projektantom a przygotowywać posiłki będziemy na korytarzach wspólnie z sąsiadami .
    Absurd nad absurdami.
    Natomiast Mikro-apartamenty we Wrocławiu proponuję do rozbiórki i zwrot pieniędzy nabywcom.

    Odpowiedz