statystyki

Lewiatan krytykuje pomysł ograniczenia pensji komorników

23.01.2014, 15:36; Aktualizacja: 23.01.2014, 16:48

Drastyczne obniżenie wynagrodzenia komorników może zagrozić sprawnej egzekucji orzeczeń sądowych, a tym samym osłabić bezpieczeństwo obrotu gospodarczego – twierdzi Konfederacja Lewiatan.

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (ukse) autorstwa posłów PO odbyło się w dniu 22 stycznia, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Zmiany przewidują zmniejszenie opłat egzekucyjnych, a tym samym wysokość wynagrodzenia komorników za skuteczną egzekucję.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • doświadczany prze komornika(2014-02-12 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż, panie z-co dyrektora, Kajda, jako doświadczany przez niczym nieuzasadnione, pobożne życzenia komornika, ośmielam się powiedzieć, że mija się Pan z prawdą. Otóż komornik z Gdańska, bezprawnie, nalicza sobie jakieś wyimaginowane kwoty, które mu się nie należą, sam zresztą zaznacza to w swoim postanowieniu, a mimo to zgarnia "lichwę" bo jak nazwać kwotę 163,70 zł? Wstyd. Zaznaczyć muszę, iż postanowieniem sądu, temu komornikowi, nie należy się kompletnie nic (0). Zaznaczyć muszę, iż nie jestem "dłużnikiem". Zresztą wynika to z tego samego postanowienia sądu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane