Zmiana operatora pocztowego: Potwierdzenie nadania nie będzie dokumentem urzędowym?

autor: Ewa Ivanova17.01.2014, 10:40; Aktualizacja: 17.01.2014, 10:49

 „Oparcie doręczeń sądowych wyłącznie o oświadczenie doręczyciela, że przesyłka została nadana, stwarza zagrożenie dla stabilności wszystkich postępowań i prawomocności orzeczeń sądowych” – ostrzega Naczelna Rada Adwokacka w środowej uchwale. Od 1 stycznia korespondencję z sądów i prokuratur dostarcza w całym kraju Polska Grupa Pocztowa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • merigold(2014-01-21 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    W Krakowie z racji niewielkiej liczby przesyłek listonosze PGP roznoszą je... raz w tygodniu. Od czterech tygodni czekam na jedną przesyłkę z sądu. Inną musiałam odbierać w placówce położonej mniej więcej 8 przystanków autobusowych od adresu zamieszkania, chociaż z mapy InPostu wynika, że co najmniej 5 placówek znajdowało się znacznie bliżej.
    To jest po prostu kpina i burdel.

    Odpowiedz
  • ted(2014-01-20 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jak mam zgłosić reklamację od przesyłki, której nie dostałem, skoro nie wiem nawet czy ją wysłano ;)

    ...a na serio, od początku roku otrzymałem JEDEN list. Średnio dostawałem 2 - 3 listy dziennie. Strach się bać...

    Gdzie piszecie, jak zgłaszacie???

    Odpowiedz
  • karmi(2014-01-19 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie uzyskałam informację z sądu, że reklamacje na nie doręczenie przesyłek sądowych mogę składać do PGP za pośrednictwem infolinii i nr telefonu rozpoczynający się od 12, mam nagrywać zgłoszenia w celu wykazania sądowi, że reklamowałam brak doręczenia??? Jak wykazać że naprawdę mi nie dano avizo? Pan z inpostu twierdzi że nie ma żadnych ponownych zawiadomień, jest jedno, na dodatek oblicza termin nie 14 dni na odbiór a 16, bo tak mieli na szkoleniu. Zawsze w tygodniu z Poczty polskiej otrzymywałam kilkanaście przesyłek sądowych. Dzisiaj już trzeci tydzień stycznia a ja mam tylko avizo do dwóch przesyłek z sądów??? Kto ponosił będzie ewentualne konsekwencje zawalenia spraw przez nie doręczenie przesyłek sądowych? PGP, Gowin, sądy czy ja? Paranoja.

    Odpowiedz
  • cd(2014-01-19 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Narody organizują Państwa dla poprawy swego bytu i bezpieczeństwa. Polakom rządząca po 1989 grupa mniejszościowa dezorganizuje i psuje Państwo stwarzając poważne zagrożenie bytu Polaków. Czas to przerwać i przedstawicieli takich rządzących opcji nie wolno wysyłać do Europarlamentu, gdyż będą szkogzić Polsce i Polakom.

    Odpowiedz
  • m(2014-01-19 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    a w wesołej k/warszaway odbieramy w warsztacie samochodowym.

    Odpowiedz
  • real(2014-01-19 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie ma znaczenie kto doręcza list,jest tzw. zwrotka podpisana przez odbiorcę i wystarczy

    Odpowiedz
  • jorry123(2014-01-19 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    oby tylko obywatele pamiętali o tym bałaganie przy następnych wyborach, bo to wszystko funduje ministerstwo sprawiedliwości pod rządami obecnego i poprzednich ministrów z wiadomo jakiej partii
    A tak na marginesie to uważam, że Ministerstwo Sprawiedliwości powinno być zlikwidowane, jako instytucja szkodliwa dla Polski, jeej obywateli a ponadto bardzo kosztowna w utrzymamiu, wystarczy tylko wspomnieć niczym nie usasadnione bajońskie wynagrodzenia podsekretarzy stanu, którzy zarabiają po 20.000 zł (więcej niż sam minister).

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-01-19 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    nikt nie przeszkolił pracowników kiosków ruchu w zakresie nowych obowiązków związanych z przesyłkami.twierdzenie warszawskich dyrektorów ruchu o szkoleniach to jedna wielka fikcja i bujda.przyszło polecenie do kiosków będziecie mieć przesyłki sądowe koniec,kropka.nie podoba się to się zwolnij.w kioskach nie ma krat są tylko wzmocnione kasetki.aż strach pomyśleć co się będzie wyrabiało.ciekawe za ile ruch dostał obsługę tych przesyłek.

    Odpowiedz
  • Koszmarny bałagan ...(2014-01-18 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym kraju robi się koszmarny bałagan i to praktycznie w każdej dziedzinie; w tym przypadku będzie to skutkowało bałaganem w sądownictwie i będzie "rajem" dla podejrzanych; przemyślane, czy bezmyślne działanie ...

    Odpowiedz
  • maria(2014-01-18 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    na poczcie też był sklep tj. mydlo i powidło i co i było dobrze, poczta też otwierała agencje i ma jejeszcze w sklepach spożywczych i co jest dobrze, po co ten krzyk , nowy operator sobie poradzi widzę jak mądrze zaplanował punkty odbioru pzesyłk, ludzie a czym różni się pani z kiosku od pani z poczty, jestem zapanią z kiosku

    Odpowiedz
  • bozus(2014-01-18 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkam w dużym mieście z dużą liczbą sklepów,skąd mam wiedzieć gdzie czeka na manie ewentualna korespondencja??nie dostałam zadnej informacji!

    Odpowiedz
  • Witalis(2014-01-18 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Oto moje obserwacje:
    Gdańsk ul. Sartowa godz. 14-14.30.
    Pani rozwozi wózkiem przesyłki. Na wózku logo "InPost". Stawia wózek przed każdą kolejną klatką. Pozostawia go przed każdą klatką bez żadnego zabezpieczenia na około 5-8 minut. Wchodzi do klatki za każdym razem z kilkoma listami w ręku, w ogóle nie zabezpieczając całej reszty listów.
    Po ulicy przechodzą przypadkowi ludze, także zbieracze makulatury.
    Zwracam w końcu pani uwagę, że niedługo ktoś jej wózek z listami ukradnie - pani odpowiada, żebym się nie przejmował, bo listy z sądu ma oddzielnie. Czyli, że niby zwykłe listy to mogą zginąć?
    Jakoś jej nie wierzę. Jestem przekonany, że w wózku pozostawia przesyłki sądowe, gdyż zwykłych listów nie maiłaby całego wózka.

    Jednak doręczyciel Poczty Polskiej SA miał obowiązek regulaminowy, żeby torbę z listami mieć przełożoną przez drugie ramię, aby nie utracić przesyłek. A InPost - podałem przykład, jakie ma standardy. Może to tylko wyjątek?

    Odpowiedz
  • sdv(2014-01-18 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mi już jedna sprawa spadła z powodu braku informacji o doręczeniu. Za 2 tygodnie wszystkie sprawy rozpisane pod nowym operatorem, ciekawe co będzie.

    Odpowiedz
  • Lolek(2014-01-18 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    In post zostawił mi zawiadomienie o odbiorze przesyłki sądowej- odebrac ul Zielonogórska numer nieczytelny...w Szczecinie, pospis zawiadamiającego to kreska. Szok! Gdzie mam ja szukac- ulica jest długa, w Szczecinie osbiera się przesyłki sądowe w monopolowym stojąc w kolejce z żulami- jedni po wino inny po pozew

    Odpowiedz
  • Zulus(2014-01-18 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie do byłego Ministra Sprawiedliwości niejakiego ****** Gowin twój były doradca był przedstawicielem PGP która wygrala przetarg na przesyłki w ministrerstwie. Dostałeś za to jakąś kaske ?

    Odpowiedz
  • wes(2014-01-18 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Niedawno odbierałem przesyłkę w takim punkcie.Nawet mi ta piwnica w rogu budynku mniej przeszkadzała niż kot "doręczyciela" spacerujący po przesyłkach.

    Odpowiedz
  • Witalis(2014-01-18 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    A to dlaczego Poczta Polska dała tak niebotyczną cenę, wykorzystując przeświadczenie o swej monopolowej pozycji?
    A czemóż nie można zbudować przewidzianej prawem sądowej służby doręczeniowej?
    A od kiedy to nagle sądy zaczęły przejmować się prawidłowością doręczeń, gdy dotychczas praktykowały i praktykują fikcję doręczeniową i zawierzały adnotacjom na kopertach anonimowych doręczycieli?

    Odpowiedz
  • Tylko Poczta Polska(2014-01-17 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko Poczta Polska do doręczeń sądowych. I nikt inny. Bo zaczną dziać sie cuda. A i bez tego mamy tu tego życia powyżej dziurek w nosie...

    Odpowiedz