Pedofil-morderca wyjdzie na wolność? Ziobro: to gigantyczna porażka rządu

08.01.2014, 13:38; Aktualizacja: 08.01.2014, 14:06
11 lutego kończy odbywanie kary pierwszy z groźnych przestępców, Mariusz Trynkiewicz, który w latach osiemdziesiątych zamordował na tle seksualnym czterech chłopców. W 1989 roku na mocy amnestii karę śmierci zamieniono mu na 25 lat więzienia

11 lutego kończy odbywanie kary pierwszy z groźnych przestępców, Mariusz Trynkiewicz, który w latach osiemdziesiątych zamordował na tle seksualnym czterech chłopców. W 1989 roku na mocy amnestii karę śmierci zamieniono mu na 25 lat więzieniaźródło: ShutterStock

Ostra krytyka rządu w sprawie opóźnienia publikacji ustawy dotyczącej groźnych przestępców. Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, powiedział w Sejmie, że jeśli informacje o tym, że z powodu zaniedbań na wolność wyjdzie najgroźniejszy pedofil-morderca okażą się prawdziwe, będzie to „gigantyczna porażka rządu”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Konstytucja ważniejsza!(2014-01-09 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    USTAWA JEST NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ - TO PEWNE !
    Zatem, by nie płacić odszkodowań, trzeba bylo wykonać trick - opóźnić jej publikację.
    Nic nowego, bo takie numery już robiono.

    Odpowiedz
  • b-m72(2014-01-08 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Katolicy gorsi od Żydów, nie ma przebaczenia tylko "oko za oko" Skoro ma nie wyjść na wolność to po co go przetrzymywali przez 25 lat na koszt podatników ? Kara nie może być zemstą bez końca. To jest fałsz i obłuda.
    Więzienia mają resocjalizować, przez 25 lat było na to dość czasu. Znam zabójców i tych, którym je przypisano, by poprawić statystyki wykrywalności - chociażby Marchwiccy, Taciak i inni, ale nie znam takiego który popełni to drugi raz. Najczęściej są prawymi ojcami i obywatelami. Trochę rozsądku dla samych siebie w śród rządzących, chyba że skazaliście go niewinnie i teraz obawiacie się konsekwencji.

    Odpowiedz
  • LEO(2014-01-10 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    WYJDĄ NA WOLNOŚĆ BO RZĄD DAŁ CIAŁA. TO NIEPRAWDA. DALI CIAŁA CI KTÓRZY KILKA LAT TEMU PODPISALI I PRZEGŁOSOWALI TĄ USTAWĘ. TO MILER Z SLD WTEDY RZĄDZIŁ. CZEMU NIKT O TYM NIE MÓWI. A CI POSŁOWIE KTÓRZY BYLI ZA. ONI SĄ WINNI

    Odpowiedz
  • Anna(2014-01-08 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien dostać karę śmierci! Nie ma żadnej pewności że nie zamorduje ponownie, wręcz odwrotnie - pedofile nigdy się nie resocjalizują. Świadczą o tym liczne badania naukowe oraz wiele przypadków, kiedy wypuszczeni na wolność pedofile zabijali ponownie. W USA po odsiadce ( ci którzy gwałcili, nie mordując swoje ofiary ) do końca swego świńskiego życia są pod obserwacja oraz okoliczni mieszkańcy są informowani o tym, gdzie mieszka pedofil. Mordercy-pedofile zaś często są skazywani na karę śmierci ( jeśli w danym stanie jest ona wykonywana), a gdy jej nie ma i tak b często nie wychodzą nigdy na wolność. I tak tez powinno być w Polsce.

    Odpowiedz
  • KillBill(2014-01-09 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie spokój Niech wychodzi. Pewne jest to że parę osób czeka aż wyjdzie. Niektórzy modlili się o ten dzień. Załatwią sprawę za rząd tego kraju, który podobno my wybieraliśmy. Pie...ć wadliwe ustawy !

    Odpowiedz
  • KillBill(2014-01-09 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Resocjalizacja nie istnieje !!! Zwłaszcza w zakresie zaburzeń tego typu i podobnym. Nie istnieje żadne lekarstwo zwłaszcza na zboczenia seksualne.No chyba że "straci gość głowę"

    Odpowiedz
  • Lokomotywa(2014-01-08 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    A kto to jest ten "Ziobro"?

    Odpowiedz
  • danam(2014-01-08 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    to nie Pan Gowin ujawnił tę informację w mediach. Od wczoraj jest o tym głośno w TOK FM. To pan Tomasz Sekielski zajął się tym tematem jako pierwszy. Takie informacje warto sprawdzić zanim się wystawi komuś niezasłużoną laurkę

    Odpowiedz
  • YYY(2014-01-08 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Karę odbędzie to i opuści mury więzienne,więc o co chodzi ? Do tego jeszcze wyborca rudego który jest dotknięty geniuszem.

    Odpowiedz
  • sic(2014-01-08 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dwóch byłych ministrów sprawiedliwości , teraz zabierają głos , Gdzie byli ci posłowie kiedy zmieniali prawo ? Same nieroby , niemyślące istoty , wstyd za takich posłow co nie myślą przed tylko po

    Odpowiedz
  • revenge(2014-01-09 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    ja to mam nadzieję, że znajdą się sprawiedliwi, którzy zrobią z nim "porządek" w taki sposób że nie będzie w stanie stanąć na nogi w sensie dosłownym.

    Odpowiedz