statystyki

Sędzia TK wybrany

08.05.2010, 05:40; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
Sejm wybrał prof. Sławomirę Wronkowską-Jaśkiewicz na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Za przyjęciem kandydatury Wronkowskiej-Jaśkiewicz, zgłoszonej przez PO, głosowało 415 posłów, przeciw było 2, 13 wstrzymało się od głosu.

Kandydaturę Wronkowskiej-Jaśkiewicz zgłosiła Platforma Obywatelska. Za jej przyjęciem było 415 posłów, przeciw dwóch, 13 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna, potrzebna do wyboru sędziego TK, wynosiła 216 głosów. Na miejsce sędziego Janusza Niemcewicza, którego kadencja dobiegła końca 2 marca br., kandydowała zgłoszona przez PiS prof. Krystyna Pawłowicz, która nie uzyskała większości w Sejmie i zgłoszony przez PO Kazimierz Barczyk , który wycofał się jeszcze przed głosowaniem po niekorzystnych dla niego publikacjach prasowych. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i przez cały okres swojej aktywności zawodowej jest związana z ta uczelnią, gdzie od 1991 r. kieruje Katedrą Teorii i Filozofii Prawa. Od końca 1988 r. do marca 2006 r. była nieprzerwanie członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, a w 1993 r. kierowała zespołem ekspertów ds. prawa i legislacji przy premierze.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane