statystyki

Działania rządu na rzecz równouprawnienia

07.09.2011, 06:59; Aktualizacja: 07.09.2011, 07:09

Z informacji prezesa Rady Ministrów na temat polityki na rzecz równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji z powodu płci, wynika iż obecnie trwają prace nad stworzeniem „Krajowego programu działań na rzecz równego traktowania” oraz utworzeniem sieci koordynatorów równego traktowania we wszystkich resortach.

Obowiązek przygotowania „Krajowego programu działań na rzecz równego traktowania” wynika z ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. W programie zostaną określone cele i priorytety działań na rzecz równego traktowania dotyczące w szczególności: podnoszenia świadomości społecznej w zakresie równego traktowania, w tym na temat przyczyn i skutków naruszenia zasady równego traktowania; przeciwdziałania naruszeniom tej zasady; współpracy z partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w zakresie równego traktowania. Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania będzie przedstawiał roczne raporty z wykonania z wykonania tego programu.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane