statystyki

Rozmowy bilateralne premiera

04.09.2009, 06:16; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:17
Podczas spotkania Donalda Tuska z szefem białoruskiego rządu zostały omówione możliwości współpracy gospodarczej naszych krajów. Prezes Rady Ministrów wskazał także na potrzebę demokratyzacji państwa i praw człowieka na Białorusi.  

Premier Donald Tusk spotkał się w Gdańsku z premierami Republiki Białorusi Sergeiem S. Sidorskym i Królestwa Szwecji Fredrikiem Reinfeldtem. Przeprowadził również rozmowy z premier Ukrainy Julią Tymoszenko, premierem Francji François Fillon, Włoch Silvio Berlusconim oraz Bułgarii Bojko Borisowem. Bieżąca agenda europejska oraz przygotowania do najbliższych posiedzeń Rady Europejskiej to główne tematy spotkania premierów Polski i Szwecji. Szefowie rządów odnieśli się do problemów związanych ze zmianami w instytucjach europejskich, w tym wejścia w życie Traktatu z Lizbony oraz procedury nominacji szefów instytucji europejskich. Rozmowa dotyczyła też przygotowań wspólnego stanowiska UE na najbliższe spotkanie grupy G20 i konferencję klimatyczną w Kopenhadze. Wśród tematów spotkania znalazły się również regulacja nadzoru finansowego w krajach UE oraz problem rozszerzenia Unii o Bałkany i Turcję. Donald Tusk podziękował premierowi Szwecji za udział w obchodach rocznicowych na Westerplatte oraz deklarację Prezydencji Rady Unii Europejskiej wydaną w związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej.


Pozostało 3% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane