statystyki

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii-projekt zmian

26.11.2009, 06:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Rada Ministrów zaakceptowała wniosek ministra sprawiedliwości dotyczący zmiany projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.

Wniosek dotyczy zakwestionowanych regulacji dotyczących posiadania, przekazywania oraz pozyskiwania środków odurzających w celu prowadzenia szkoleń, badań oraz szczegółowych analiz substancji znajdujących się w nielegalnym obrocie handlowym. Minister sprawiedliwości stoi na stanowisku, że Polska jest zobowiązana, nie tylko obecnie obowiązującym prawem, ale i zawartymi przez nasze państwo konwencjami międzynarodowymi, do wprowadzenia szkoleń dla organów ścigania zwalczających handel narkotykami. W praktyce oznacza to, że odpowiednie służby (policja, straż graniczna, organy celne, prokuratura) muszą dysponować wzorcami próbek różnych narkotyków w celach badawczo-nalitycznych. Ich legalny zakup jest niemożliwy, bo dysponują nimi tylko grupy przestępcze. Pozyskiwanie narkotyków może odbywać się więc tylko w toku czynności operacyjnych poprzez konfiskatę substancji od grup przestępczych, nie ma bowiem w Polsce legalnych wytwórni narkotyków.


Pozostało 32% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane