Jedenasta edycja badania została przeprowadzona wśród 1162 studentów wydziałów prawa w 14 miastach Polski.

Kancelaria prawnicza Deloitte Legal zajęła pierwsze miejsce w kategorii rozpoznawalności i wiedzy o firmie (55 proc.). Okazała się również liderem w kategorii najbardziej pożądanego miejsca pracy (16 proc.).

Studenci wypowiadali się nie tylko na temat kancelarii prawnych, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość zawodową, ale także największych firm w Polsce, będących pożądanymi pracodawcami. W tej kategorii firma Deloitte zajęła drugą pozycję z 61 proc. rozpoznawalnością, a 17 proc. studentów wybrałoby ją jako swoje miejsce zatrudnienia.

Jesteśmy bardzo dumni, że marka Deloitte i nasza kancelaria prawnicza są tak cenione przez polskich studentów prawa. Od lat staramy się znajdować wśród nich najzdolniejszych i utwierdzać w przekonaniu, że jesteśmy pracodawcą, który daje ogromne szanse rozwoju zawodowego i możliwość pracy przy najróżniejszych projektach, także tych międzynarodowych” - mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

Badanie realizowane jest cyklicznie od 2002 r. przez ELSA Poland i ma na celu określenie sytuacji studentów prawa w Polsce - ich potrzeb, oczekiwań i kwalifikacji, a także aspiracji zawodowych i zainteresowań.

[inf.pras.]

Zobacz także:

Biura karier- krok na ścieżce rozwoju kariery