Komornicy pro-bono: będa doradzać w sprawie alimentów

19.11.2013, 07:42; Aktualizacja: 19.11.2013, 14:45

Twoje alimenty – nasza wspólna sprawa. Pod tym hasłem odbędzie się tegoroczny dzień otwarty komorników sądowych. Krajowa Rada Komornicza wraz z Fundacją Centrum Praw Kobiet zaplanowała m.in. bezpłatne konsultacje prawne i czat z komornikami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Witalis(2013-11-20 20:02) Zgłoś naruszenie 00

  Mnożenie i propagowanie pomocy pro bono mnie zadziwia. Przecież istnieje instytucja zwolnienia od kosztów - czyli jeśli do adwokata, czy radcy, ktoś zwraca się z zapytaniem o swe prawa, ci powinni dać mu do wypełnienia formularz oświadczenia o stanie majątku, aby uzyskać pokrycie wynagrodzenia ze Skarbu Państwa.
  A komornik powinien ograniczyć się tylko do wskazania środków odwoławczych, albo zalecić zwrócenie się do prawnika, jeśli dłużnik albo wierzyciel, albo inny uczestnik, wykazuje nieudolność.
  A jeśli kto chce działać pro bono - niech działa, a nie pisze o tym, chyba dla reklamy korporacji.

  Odpowiedz
 • Witalis(2013-11-20 19:53) Zgłoś naruszenie 00

  Komornik ma prawo, a zarazem ma obowiązek, zajmować w toku egzekucji dokładnie to, co podlega zajęciu i należy do dłużnika. Informacje o majątku dłużnika uzyskuje tylko i wyłącznie w drodze oficjalnych zapytań, także w drodze wywiadu z dłużnikiem.
  Co ma jeszcze zrobić??? Może powinien zacząć strzelać do niewypłacalnych dłużników???

  Odpowiedz
 • lordszkot(2013-11-20 12:14) Zgłoś naruszenie 00

  debile sami siepozamykajcie dajcie prace godne zarobki i wypad a nie tylko staszenie i cala reszta bredni

  Odpowiedz
 • g(2013-11-19 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  lepiej by radcy prawni czy adwokaci udzielali porad prawnych ten dzień nadto bezpłatny to chyba wyjatek pozaustawowy ?, pamiętam że w niejednej spawie, by komornik zrobił cokolwiek, by "odzyskać zaległe pieniądze" jak tu piszą, że "osoby zainteresowane dowiedzą się", to trzeba było płacić wczesniej opłaty a i tak niczego nie znalazł organ egzekucyjny a poodbno za te oplaty szukał, w takim razie może "dzień otwarty" dla wszystkich wierzycieli i egzekucja bez opłat, ale to nie przejdzie ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane