statystyki

Notariat nie jest ponad prawem

autor: Michał Kowalski30.08.2013, 07:00; Aktualizacja: 30.08.2013, 11:56
Prawo

Prawoźródło: ShutterStock

Rejent nie ma nadzwyczajnej pozycji w stosunku do innych profesji prawniczych. Nie dotyczą go szczególne wymagania co do spełnienia przesłanki rękojmi wykonywania zawodu.

TEZA Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem pochodzącym z innego zawodu prawniczego, który ubiega się o powołanie na stanowisko notariusza, nie jest celowa w zakresie sprawdzenia jego wiedzy.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • pro(2013-08-30 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  samorząd notarialny to kpina z praworządności i organ szkodliwy dla społeczeństwa. Dziesiątki razy udowodnił, że jego głównym zadaniem jest blokowanie dostępu do zawodu i walka o utrzymanie wysokich dochodów małej kliki spryciarzy.

  Odpowiedz
 • Rozbawiony(2013-08-31 08:03) Zgłoś naruszenie 00

  @donvito1981

  Dziękuję za odpowiedź (pośrednią) na moje pytanie donvito1981 - sądząc po inwektywach, to frustracja i strach przed skutkami deregulacji u notariuszy sięgają więc zenitu. Musiałem użyć podstępu i małej prowokacji by uzyskać na nie odpowiedź - wiedziałem, że wcześniej czy później ktoś da się nabrać.

  Pycha kroczy przed upadkiem.

  Odpowiedz
 • państwo w państwie(2013-08-30 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  Jak może sprawy urzędowe, które powinny być załatwiane w urzędzie, przez urzędnika, załatwiać prywatny przedsiębiorca zwany notariuszem i to jeszcze w jakiejś mało zależnej od kogokolwiek (wojewoda, starosta etc.) korporacji. Sprawy tego typu powinny być załatwiane w urzędach państwowych, przez urzędników służby cywilnej, niech będzie sobie wymóg mgr prawa/administracji i jakiegoś tam przeszkolenia, ale nie prywata…Przepisy ustaw najróżniejszych zmuszają obywatela do tego, aby coś załatwić w formie aktu notarialnego, czyli zmuszają nas, abyśmy poszli do prywatnego przedsiębiorcy z godłem państwowym i pieczęcią państwową, za wielkie kwoty. Też bym chciał mieć firmę i żeby ustawa nakazywała korzystanie obywatelom z moich drogich usług…Kancelarie adwokackie, radcowskie i innych radców jeszcze rozumiem, bo to prywaciarze, ale notariat tego nie rozumiem, nie wiem czy to prywaciarz czy urząd państwowy??Bo sądząc po tych całych korporacjach, aplikacjach, wielkich kwotach to mam wrażenie, że to jakiś chory, wypaczony urząd, którego trzeba jak najszybciej naprawić…Robią sobie co chcą, a rząd? Rząd nie widzi lub nie chce widzieć, a może rząd nie rządzi, nie rządzą politycy, tylko oni rządzą Panowie Notariusze…

  Odpowiedz
 • Rozbawiony(2013-08-30 09:46) Zgłoś naruszenie 00

  Ha, ha, ha:) Notariusze, jak tam wasze samopoczucie tuż przed owocami deregulacji? Sami do tego doprowadziliście - kto sieje burze, ten zbiera wiatr.

  Odpowiedz
 • donvito1981(2013-08-30 13:54) Zgłoś naruszenie 00

  Kto sieje wiatr ten zbiera burzę Rozbawiony debilu bez szkoły...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane