statystyki

Dodatek mieszkaniowy: O przyznaniu decyduje dochód

autor: Renata Żaczek02.08.2013, 09:05; Aktualizacja: 02.08.2013, 12:21
Wniosek o dodatek mieszkaniowy składa się w gminie.

Wniosek o dodatek mieszkaniowy składa się w gminie.źródło: ShutterStock

Mieszkam razem z matką pobierającą niewielką emeryturę. Niedawno straciłam stałą pracę (zarabiam tylko dorywczo) i mamy problem z regularnym płaceniem za mieszkanie. Dostajemy też niewielkie pieniądze z opieki społecznej – czy muszę je dodać do dochodu, starając się o dodatek? – pyta pani Maria.

Dochód to wszelkie przychody (zwykle wynagrodzenie za pracę) po odliczeniu kosztów ich uzyskania, a także składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe. Nie wlicza się do niego zasiłków pielęgnacyjnych, zasiłków celowych i okresowych z pomocy społecznej, jednorazowych świadczeń pieniężnych, świadczeń w naturze z pomocy społecznej. Dotyczy to również jednorazowych zapomóg z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowego), dodatku z tytułu urodzenia dziecka, świadczeń pomocy materialnej dla uczniów, dodatków dla sierot zupełnych i dodatku mieszkaniowego.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane