Prokuratura chce kary za ujawnienie treści apelacji

autor: Ewa Ivanova23.07.2013, 07:17; Aktualizacja: 23.07.2013, 08:55
Prawo

Prawoźródło: ShutterStock

Profesor Izabela Lewandowska-Malec, wykładowca prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, mimo ubiegłorocznej wygranej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka szykuje się do kolejnej sprawy w sądzie. Krakowska prokuratura zarzuca jej, że ujawniła w internecie apelację w sprawie o zniesławienie ówczesnego burmistrza Świątnik Górnych Jerzego Batki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • SSO(2013-07-24 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    bo to Polska, nie elegancja ... Strasburg.

    Odpowiedz
  • iudex(2013-07-24 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Postępowanie sądowe jest jawne. I tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • Vox populi(2013-07-24 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    Strach sie bać. Jak mogą to zrobić wykładowcy prawa to co mogą zrobić zwykłymi człowiekowi. Tak w praniu wyglada niezależność prokuratorów od lokalnych władz

    Odpowiedz
  • zac(2013-07-23 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    I to mówi profesor, wykładowca prawa na UJ ? Biada jej studentom.

    Odpowiedz
  • bolo(2013-07-23 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt - skoro prokurator skierował akt oskarżenia to musiał być pewien winy oskarżonego. Proponuje powrót do edukacji, choćby podstawowej. Na emeryturze podobna ma się na to czas.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2013-07-23 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż. Prokuratura ma w d.upie wyroki Strasburga. Tłumaczy to, że tam występował inny obywatel i nie w takiej samej sprawie. Myślę, że najwyższa pora, by prokuratorzy odpowiadali finansowo i dyscyplinarnie za swoje głupie wybryki. Niedawno w "Państwo w państwie" występował prokurator idiota, który mimo, że nawet SN uznał osobę za niewinną twierdził, że ta osoba jest winna. Po takim czymś prokurator powinien sprzątać ulice. Może wtedy doceniłby sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • bogu(2013-07-23 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jakieś sądy kapturowe ?

    Odpowiedz
  • antypatolog(2013-07-23 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ad. 1 Otóż to! Prokurator i sędzia też mają swoje gęby i nazwiska !!!

    Odpowiedz
  • bliza(2013-07-23 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    podstawowy błąd- Polacy dalej walczą z urzędami - decyzje podejmuje przecież urzędnik, ma jakieś nazwisko, adres, pewne nawyki i zwyczaje- może należy wreszcie zmienić cel?

    Odpowiedz