statystyki

Kto, kiedy i na jakich zasadach może opatentować wynalazek

autor: Adam Makosz18.06.2013, 06:32; Aktualizacja: 18.06.2013, 12:41
Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki.

Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który chce skutecznie chronić wytwarzane przez siebie unikalne towary, powinien zgłosić się do Urzędu Patentowego RP. Dzięki ochronie może pociągnąć konkurenta do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Patenty są udzielane jedynie na towary, które zgodnie z przepisami prawa własności przemysłowej mogą być potraktowane jako wynalazki. Muszą więc być nowe, mieć odpowiedni poziom wynalazczy oraz nadawać się do przemysłowego stosowania. Jeżeli system antywłamaniowy do domów czy zabezpieczeń pojazdów lub kask motocyklowy wymyślony przez przedsiębiorcę spełnia powyższe wymagania, jak najbardziej kwalifikuje się do objęcia ochroną patentową.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane