3 tysiące złotych za brak odblasku? Sejm znowelizował prawo o ruchu drogowym

14.06.2013, 13:12; Aktualizacja: 14.06.2013, 13:23

Do tej pory przepis dotyczył wyłącznie dzieci do lat 15-tu. Teraz każdy będzie musiał być widoczny na drodze. Późnym wieczorem Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy zakładają, że każdy idąc poboczem w terenie niezabudowanym będzie musiał mieć przy sobie element odblaskowy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • W1965(2013-06-19 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    niech się wezmą za budowę chodników, dróg dla pieszych, a póki co wykoszenie trawy na poboczu,

    Odpowiedz
  • maciek(2013-06-19 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem ZA !! Ile razy w pobliżu wsi ktoś idzie środkiem drogi, na krajowych też chodzą jak chcą, ubrani na czarno, żadnych szans żeby takiego zobaczyć. Ja dużo jezdżę na rowerze turystycznie i sportowo i zawsze mam oświetlenie i odblaski bo czuje się ja bezpieczniej i wiem, że ktoś też mnie widzi. Kara 3000tys zł to jest kara jaką może sąd przypakować, na drodze kończy się skala na 500zł ale kto wypisze na wsi 500zł ludzie puknijcie się ! Ile było akcji rozdawania przez Policje, WORD, urzędy gmin kamizelek, odblasków - po co to jak nic nie zakłada? Dostali za darmo i wywalili to teraz głupie 20 zł mandatu napisać moze bedzie skuteczniejsze niz dac za darmo ...

    Odpowiedz
  • Piotr(2013-06-18 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny bubel prawny. odblaski powinny być najpierw rozdane bezpłatnie,a potem tych co ich nie noszą należy karać? bo rzeczywiści stwarzają nie małe zagrożenie na drodze. A w Polsce jak to w Polsce wydaje się grube miliony na poronione kampanie społeczne albo na koncert madonny.I zaraz się okaże ,że na odblaski dla wszystkich to już nie starczy . Wiem co mówię bo pracuję na drodze i wiele już widziałem pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • molo(2013-06-18 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    co za skurczybyki

    Odpowiedz
  • asd(2013-06-18 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    panstwo powinno za darmo ludziom rozdawać odblaski a nie tylko karać potrafią...

    Odpowiedz
  • janek(2013-06-17 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wyszło z radarami to dopier..ić motłochowi za odblaski !!! A moze by tak uchwalic, że kazdy poseł ma obowiązek chodzenia w miejscach publicznych w np. czerwonym berecie, aby kazdy wiedział kto on taki.

    Odpowiedz
  • wojtek(2013-06-17 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedyś śmieliśmy się z tego:

    Wstaje jeden z krótszą nogą
    (delegują go kulawi)
    On interpelację nową
    Izbie dzisiaj ma przedstawić

    W interesie społeczeństwa
    i dla dobra ogólnego
    po wnikliwej konsultacji
    aż do szczebla lokalnego

    Z dniem trzeciego października
    ma dekretem prawomocnym
    w trotuarach i chodnikach
    być co druga płyta wyższa

    Stuk, puk laską w podłogę
    sejm, sejm wyraża zgodę
    Stuk, puk laską o blat
    sejm mówi: "Tak!"

    Patrzą ślepi zadziwieni
    Zaraz będą mówić niemi
    W ławach wrzawa wnet wybucha
    Głusi nadstawiają ucha

    Na mównicę wszedł niemowa
    z wnioskiem o wolności słowa
    Dyskusja się zawiązała
    kiedy zabrał głos jąkała

    Odpowiedz
  • wojtek(2013-06-17 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej niech zakażą wszystkiego.
    Bo my tak sobie dla przyjemności chadzamy jezdnią po zmroku,
    niby moglibyśmy chadzać chodnikem i to oświetlomym, ale niestety ich nie ma i nie będzie, moglibyśmy jechać samochodem, ale nie stać nas nawet na rzęcha, może autobusami - ale nie jeżdżą tą trasą.
    Więc maszerujemy po ciemku na złość parlamentarzystom i psujemy im statystyki, co im zatem zostało, muszą nas karać i jeszcze raz karać.
    Biednemu to zawsze wiatr w oczy zawiewa.

    Odpowiedz
  • zbój(2013-06-17 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11!--brawo!,celnie!,ha,ha,ha

    Odpowiedz
  • kij(2013-06-17 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać z kierowców już więcej wycisnąźć się nia da...

    Odpowiedz
  • poli(2013-06-17 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ja w pelni popieram ten pomysl, a jesli ktos woli chodzic na czarno i byc niewidocznym to ma do tego prawo ale wtedy ja chce miec pewnosc ze jak rozjade takiego gamonia to nie beda mi postawione zadne zarzuty karne (np nieumyslne zabujstwo).

    Odpowiedz
  • kierowca(2013-06-17 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Po co to wymyślac przepisy, kiedy istniejące nie sa respektowane.
    Kierwocy nagminnie wsiadają po kielichu za kierwonicę,przekraczają prędkości (znacznie) a najgorsze dla mnie to blokowanie skrzyżowań.

    A karane sa babcie z pietruszką

    Odpowiedz
  • Cezary(2013-06-17 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Posłowie odlatują: ustalają zapis prawa o ruchu drogowym z restrykcją finansową za brak odblasków na drodze, ale chcą, żeby policjanci łamania tego prawa nie ścigali, tylko łagodnie dopominali się wyposażenia cłopskiego waciaka w odblaski.
    Tworzenie prawa, które ma być tylko propagandą, a w żadnym razie nie może być prawem - warto zapamiętać. Nasi reprezentanci w Sejmie.

    Odpowiedz
  • ...(2013-06-17 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sie tak bedziecie czepiać to jeszcze każdemu idącemu po zmroku dołożą gaśnicę :)

    Odpowiedz
  • Muu(2013-06-16 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy już i tak jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów świata. Widać demokracja wyraźnie nam nie służy.

    Odpowiedz
  • A może należałoby pomyśleć, żeby;(2013-06-15 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    - drogi w terenie zabudowanym, obowiązkowo posiadały przynajmniej jednostronny chodnik,
    - dlaczego ten człowiek idzie piechotą? - bo albo go nie stać, albo mu ukradli rower,
    - nie można człowieka okraść z jego wielomiesięcznego dochodu, ot tak sobie - to nie gangster, on na dochód posła pracuje 3 lata.

    Odpowiedz
  • guzik(2013-06-15 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    jak widać zwiększanie ceny mandatów nie przynosi oczekiwanego zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jako karę proponuję zatem dla kierowców lewatywę i prysznic wykonywaną bezzwłocznie na poboczu drogi

    Odpowiedz
  • Mors(2013-06-15 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi krajowe to nie tylko aytostrady ale są to także drogi jednojezdniowe.

    Odpowiedz
  • RP(2013-06-14 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    Opresyjne państwo.

    Odpowiedz
  • PaStuch(2013-06-14 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    każda krowa bedzie musiała miec kamizelkę odblaskową czy wystarczy tylko jak ją założy byk przewodnik, środkowa i krowa ostatnia w stadzie?

    Odpowiedz