Andrzej Seremet solidaryzuje się z postulatami protestujących dziś pracowników prokuratury. Część z nich wzięła urlop na żądanie, inni poszli oddać krew. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko niskim płacom.

Prokurator Generalny w rozmowie z IAR podkreśla, że pracownikom prokuratur należy się zwiększenie płac. Jak zaznacza, od lat kwestia podwyżek była odkładana, tak że dziś zarobki odbiegają od potrzeb samych pracowników, jak i od tego, jakie są oczekiwania wobec nich ze strony pracodawcy. Dlatego, jak zaznacza, w pełni solidaryzuje się z oczekiwaniami płacowymi. Andrzej Seremet zaznacza, że mimo swojego pełnego poparcia dla postulatów pracowników prokuratury, to nie on decyduje o wysokości płac, ale minister finansów. Jak dodaje, w rozmowach o podwyżkach ministerstwo podnosi argument o stanie budżetu państwa.

Prokurator Generalny zaznacza, że dzisiejszy protest nie wpłynie negatywnie na tryb funkcjonowania prokuratury. Jak podkreśla, przed protestem zobowiązał prokuratorów apelacyjnych do podjęcia kroków, które miały sprawić, żeby prokuratury pracowały sprawnie.

Pracownicy administracyjni prokuratury zapowiadają, że jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie skutków, kolejna akcja planowana jest na wrzesień.