Deregulowanie przez likwidację jest niekonstytucyjne

autor: Anna Krzyżanowska24.05.2013, 07:05; Aktualizacja: 24.05.2013, 08:12
Otwarcie zawodów nie powinno odbywać się kosztem naruszenia innych wartości konstytucyjnych

Otwarcie zawodów nie powinno odbywać się kosztem naruszenia innych wartości konstytucyjnychźródło: ShutterStock

Nadmierna i nieuzasadniona – takich słów użył konstytucjonalista profesor Marek Chmaj, oceniając deregulację zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomości. Profesje te znalazły się w pierwszej transzy zawodów, do których dostęp ma już wkrótce zostać uwolniony.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

 • Adam(2013-05-24 13:16) Zgłoś naruszenie 00

  Co tam regulacje... Wrocmy do systemu gildii i cechow... Ito nie tylko w zawodach "nieruchomosciowych" ale we wszystkich! I to gildie max 100 osobowe. Sama elita. To dopiero bedzie "konstytucyjne"! I uslugi beda moze drozsze ale ta jakosc... Niezrownana. Jak sie nie wkupisz, tfu... nie osiagniesz odpowiedniej jakosci, to bedziesz mogl zbierac szczaw i mirabelki a nie pracowac, ale jak kiedys odsprzedaz ten szczaw z zyskiem i kupisz usluge... To.. Panie.. Jakosc bedzie niesamowita. Precz z filozofem, chcemy gildii, klanow, wysokiej jakosci krewnych krolika!

  Odpowiedz
 • obywateltępy(2013-05-24 12:52) Zgłoś naruszenie 00

  Tak wykształcony i nie tempy obywatelu RP. Ja jestem tępy więc jestem za deregulacją niewyszktałconego filozofa...

  Odpowiedz
 • Do obywatela RP(2013-05-24 12:08) Zgłoś naruszenie 00

  Oj tempe to społeczeństwo, bardzo tempe. Do tego cfane, jak cholera i nie musi nic umieć.

  Odpowiedz
 • wprowadzić dziedziczność wszystkich zawodów(2013-05-24 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  Jedyne w tym całym zamieszaniu z zawodami regulowanymi jest nieuzasadnione, to ograniczanie wolności wyboru przez klientów.
  A jeśli regulacje zawodów to cel polityki państwa wobec młodych, to dlaczego tylko zawody adwokata, pośrednika czy notariusza itp. mają być regulowane? Niech sprzedawca pietruszki i kartofli będzie zawodem regulowanym. Niech kilogram kartofli skoczy z ceną z 2 zł na 200, bo dlaczego tylko niektóre zawody mają być beneficjentami monopolizacji.

  Odpowiedz
 • wykształciuch(2013-06-06 11:47) Zgłoś naruszenie 00

  Ileż mądrości (w cudzysłowie) można spotkać na takich komentarzach. Widać duch w narodzie jest. Typowe polskie piekiełko. Widzimy u sąsiada nowy samochód no to jazda do Urzędu Skarbowego donieść . A co niech ma za nasze nieróbstwo , ciemnotę i kłopoty w pracy . Niech się męczy przez 10 lat z urzędasami a my mamy satysfakcję . I nieważne ,że będzie uniewinniony. Najważniejsze ,że będzie opluty przeżuty i wypluty. Tak samo jest z tą deregulacją . Po jakimś czasie wrócą znowu licencje , wymogi i te wstrętne korporacje , które sprawadzają kompetencje bo najnormalniej ci nieoświeceni , niedokształceni dostaną po du... , stracą wszystko co do tej pory mieli a nasądy ich nie będzie stać. I co wtedy Polaczku mały będziesz mądry po tej szkodzie ? No nie koniecznie poszukasz sobie jakąś kolejną ofiarę na której odreagujesz swoje nieuctwo itd...szkoda pisać i wdawać się z tymi co tak tutaj bekarnie plują na wszystkich i na wszystko . Kłopoty ludzi zawsze brały się z braku wiedzy !!! I koniec w temacie . Wiedzy nie można zderegulować . W każdym zawodzie powinny być wydawane prawa do jego wykonywania inaczej będziemy mieli totalny chaos. Nie wyobrażamy sobie jeździć bez prawa jazdy bo będzie wypadek albo totalna katstrofa ale wyobrażamy sobie przewodnika wycieczki , który nie zna historii i opowiada wszystkim którzy go słuchają ,że np. Hitler był wspaniałym Niemcem (był Austriakiem ) który zlikwidował w Niemczech bezrobocie , który nic nie wiedział o obozach koncentracyjnych o grabieżach dzieł sztuki itd . Można tak bez papierów na tę pracę opowiadać banialuki ? Ano można bo to nic nie kosztuje ... będzie tylko kupa śmiechu . Dla głupca taka wiedza będzie ok ale dla kogoś co był w takim obozie już stanowczo nie . Może nawet dostać zawału i wtedy będzie szkoda ..znowu niekoniecznie do udowodnienia w sądzie. W jakim nam przyszło żyć bez-państwie. po prostu wolna amerykanka.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane