Gowin zawiesił komornika, który zajął 30 tys. zł z konta niewłaściwej osoby

autor: Monika Kuś24.01.2013, 09:30; Aktualizacja: 25.01.2013, 08:24
Wymiar sprawiedliwości

Wymiar sprawiedliwościźródło: ShutterStock

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiła się informacja dotycząca zawieszenia w czynnościach komornika, który zajął konto niewłaściwej osoby identyfikując ją tylko z imienia i nazwiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Gość(2013-01-24 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    1. "Minister Sprawiedliwości zawiesza komornika w czynnościach, jeżeli przeciwko komornikowi jest prowadzone postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe"
    2. "W efekcie tej pomyłki (...)"
    To przestępstwo było umyślne czy nie?

    Odpowiedz
  • gosc(2013-01-24 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    wyrzucic z pracy i niech sam zaplaci alak nie ma zabrac caly majatek rodzinie

    Odpowiedz
  • Gość(2013-01-24 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do gosc: Widzę, że prawo Hamurabiego ciągle żywe...

    Odpowiedz
  • witold(2013-01-24 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Ministrze ludzi którzy idą na przełaj trzeba karać,dla mnie jeszcze
    większą winę ponosi bank jak może pozwolić komornikowi oczyścić konto
    nie przekonawszy się w 100% że jest to właściwa osoba przecież jest do
    tego pesel,wszystko wskazuje że w banku pracują nieodpowiedni fachowcy
    a nasze pieniądze odpowiednie nie zabezpieczone,a potem przez całe lata
    trzeba łazić po sądach żeby odzyskać swoje nie mając żadnej winy na sumieniu.

    Odpowiedz
  • ŚWIRU(2013-01-24 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAK BY TO BYLA MOJA MAMA TO BYM MU NA MIEJSCU SMYKOWI WY...Ł ZĘBY A TA KOBIETA POWINNA DOSTAC ODSZKODOWANIE TE DARMOZJADY ZA NIC NIE ODPOWIADAJA PROKURATURA SIE WYPIELA D...Ą POWIEDZIELI ZE TOI ZA MALA KWOTA ZEBY SIE TĄ SPRAWA ZAJĄC BESZCZELNOSC NIE MA GRANIC ///PANSTWO W PANSTWIE ///

    Odpowiedz
  • mister(2013-01-24 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    a kto zawiesi rząd

    Odpowiedz
  • gosc(2013-01-24 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    GOSC DO GOSCIA -W TYM KRAJU NIE MA PRAWA TO TRZEBA KORZYSTAC Z PRAW BIBLII OKO ZA OKO

    Odpowiedz
  • Wołanie o rozsądek(2013-01-24 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Taaak, brawo, teraz komornicy będą bali się zajmować rachunki.

    ad. gość od rodzinnego majątku - rzeczowy i przemyślany postulat, jak taki komornik ma dzieci to im też zabrać majątek bo to wszystko ich wina! Nie mówiąc już o żonie, te to z reguły to same grzeszne podszepty.

    Odpowiedz
  • Antoś(2013-01-24 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie ministrze, tu nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego, tu
    trzeba mieć szarą masę między uszami i widzę Pan ma w przeciwieństwie
    do naszych prawników którzy mają tam powietrze. Jeszcze raz brawo,
    tak trzymać i tępić nieudaczników.

    Odpowiedz
  • lexman(2013-01-24 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo dla Ministra dobra decyzja!!!

    Komornik musi sie wykazywać profesjonalizmem, rzetelneścia i dokładnościa oraz odpowiada za podejmowane czynności!!!

    Komornik powinien sam z własnych środków oddać tej osobie bez gadania błednie zajete i utracone środki!!!

    Odpowiedz
  • abba(2013-01-24 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    natychmiast powinien zwrócić tej pani pieniądze osobiście bank też nie jest bez winy tracę zaufanie do banku wszystko mamy chore ratunku

    Odpowiedz
  • brr(2013-01-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze będzie odszkodowanie dla komornika za taką decyzję

    Odpowiedz
  • szymonkaszub(2013-01-24 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ministrze - sugeruje żeby pan sie nie wypowiadał na tematy prawnicze skoro Pan się na nich nie zna (materiał w TVN). Komornik ujął to doskonale - nie można karać noża tylko rękę, która go używa. Skoro dostał nieprawidłowe dane, ale zgodne z treścia wyroku (zbiezność nazwisk) to nie miał PRAWA kwestionować wyboru dokonanego przez wierzyciela. Jak to wynika z dostępnych informacji - komornik nie mial prawa przypuszczać, że chodzi o kogos innego.
    Jedno jest pewne - komornikowi należne będzie odszkodowanie jak psu buda.
    Do tych wszystkich co tu tak sie mądrują - z tego co wiem to, co może zabrzmieć oburzająco, najbardziej winna jest ta Pani bo zamiast pójść do komornika lub co najmniej prawnika poszła do mediów. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. No i najwazniejsze - w wyroku jest tylko imie i nazwisko dłużnika. Brak nawet adresu nie mówiąc o PESELu. Kogo to wina?

    Odpowiedz
  • realista.(2013-01-24 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do, goscia...Aczemu dupa, za pieniadze???|

    Odpowiedz
  • Zielarz(2013-01-24 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem w tym przypadku zawinił w równym stopniu Bank i Komornik. Jeżeli były podobne dwa nazwiska i imiona a różniły się dane pozostałe to skąd Komornik akurat trafił na Panią posiadającą oszczędności.Albo w Banku ktoś mu pomógł albo Komornik jest jasnowidzem. Tak czy owak Bank winien pokryć straty a póżniej dochodzić swoich strat od Komornika. Bank iest odpowiedzialny za powierzone oszczędności.

    Odpowiedz
  • mówię(2013-01-24 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Gowin czy aż trzy lata trzeba bylo czekac na tą decyzję?dla czego nie ma odpowiedniego przepisu ze komornik nie może zabierac pieniędzy z kont ludzi którzy nie maja zadłużeń te przepisy to bubel prawny ,komornik nie zadaje sobie trudu żeby ściagać dług od osoby zadłużonej tylko idzie na skróty i zabiera oszczędności osobie bogu Ducha winnej dla tego że ma takie samo nazwisko jak dłużnik to prawo wymyślili ludzie nie wiele wiedza o prawie. ta kobieta gdyby nie poszła do telewizji to sprawy by nie było bo kto w sadzie się przejmuje zwykłym Kowalskim sąd zawsze uważa ze kolega komornik zawsze ma rację.Nie dlugo trzeba będzie oszczędności i pensje zabrać z banków bo nie wiadomo kiedy mozna się pozbyć wszystkich pieniędzy i nikt się tym nie zainteresuje bo za mała szkodliwośc gyby to bylo 2miliony to się sąd zajmie to tylko w Polsce takie porąbane prawo.

    Odpowiedz
  • brr(2013-01-24 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    a najlepszy było to jak gowin stwierdził, że pani może uzyskać NAKAZ ZAPŁATY od komornika - szczyt niewiedzy

    Odpowiedz
  • szymonkaszub(2013-01-24 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    do brr

    to EVEREST niewiedzy. no i oczywiście wszędobylski "duch" ;-)))

    do mówię
    szanowy obywatelu - w wyroku nie ma żadnych innych danych niz imię i nazwisko (niczego więcej w nim nie ma) więc skąd komornik miał wiedzieć, że chodzi o innego Kowalskiego? to ani wina Sądów, ani komorników, ani banków. To wina przepisów, za które odpowiedzialny jest między innymi Sz.P. Gowin.

    Odpowiedz
  • rjaw(2013-01-24 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tu już napisano wcześniej wyrok sądowy zawiera TYLKO imię i nazwisko dłużnika. Adres dłużnika podaje wierzyciel i komornik nie może go sprawdzać; zaś dłuznik moze w skardze bronić się przed niwłaściwym zajeciem.
    Dobrze by było mieć w wyroku PESEL, ale czy zwykli wierzyciele poradzą sobie z jego uzyskaniem przed wytoczeniem powództw?

    Odpowiedz
  • gosc(2013-01-24 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    MOIM ZDANIEM HA HA HA NIC NIE ZROBIĄ MU, ALE DADZĄ MU NAGRODĘ I PREMIĘ JESZCZE! TO POLSKA, TO KRAJ BANDYTOW!

    Odpowiedz