Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiła się informacja dotycząca zawieszenia w czynnościach komornika, który zajął konto niewłaściwej osoby identyfikując ją tylko z imienia i nazwiska.
Reklama

Jak twierdzi Patrycja Loose, rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości, powodem decyzji jest postępowanie karne prowadzone przeciwko komornikowi sądowemu przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie, Ryszardowi M. przez Prokuraturę Rejonową w Sochaczewie, która 22 stycznia 2013 r. przedstawiła Ryszardowi M. zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych.

Ryszard M. będzie zawieszony w swoich czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy.

Dodaje także, że zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, Minister Sprawiedliwości zawiesza komornika w czynnościach, jeżeli przeciwko komornikowi jest prowadzone postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Jak wynika z doniesień medialnych Ryszard M. zajął konto niewłaściwej osoby identyfikując ją tylko na podstawie imienia i nazwiska. W efekcie tej pomyłki ciężko chora kobieta została pozbawiona prawie 30 tys. złotych.

Czynności komornicze podejmowane przez Ryszarda M. są obecnie analizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i w najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu wobec niego postępowania dyscyplinarnego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie ms.gov.pl