Sejm uchwalił prezydencką ustawę o nasiennictwie. Umożliwi obrót GMO, może zakazać uprawy

09.11.2012, 16:20; Aktualizacja: 09.11.2012, 17:33

Sejm uchwalił w piątek bez poprawek ustawę o nasiennictwie, której projekt przygotował prezydent. Nie przeszła żadna poprawka opozycji, w tym wniosek o odrzucenie ustawy w całości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • ja(2012-11-30 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    senat głosuje a wy blokujecie komentarze

    Odpowiedz
  • lol(2012-11-24 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nic w TV o tym nie mówili??? Mam nadzieję że nie płacicie abonamentu

    Odpowiedz
  • *****(2012-11-22 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    proponuję ujawnic liste tych 230 posłów, którzy byli "ZA". Myślę, ze najwyższy czas zamknąc tym ludziom drogę do Sejmu - już nie wybierzmy ich więcej, skoro nie są naszymi przedstawicielami i nie dbają o naszą przyszłość???!!!

    Odpowiedz
  • Szymon Weiss(2012-11-22 04:02) Zgłoś naruszenie 00

    Tu event. Protest przeciw GMO.

    Odpowiedz
  • Polka(2012-11-21 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że nie udało się wysadzić tych wszystkich debili z sejmu!!! Niech się jeszcze nie cieszą, że Brunon siedzi, bo tacy jak on będą się wyłaniać jak grzyby po deszczu...Ludzie są już zdesperowani tą chorą sytuacją i znajdzie się w końcu ktoś, kto zrobi z nimi porządek.

    Odpowiedz
  • rosomak(2012-11-21 00:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ten niedoszły zamach to mydlenie oczu. Odprowadzenie uwagi od tego co uchwalili w sprawie GMO!

    Odpowiedz
  • Robert W-wa(2012-11-20 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    Politycy, którzy poparli ustawę dopuszczająca stosowanie w Polsce GMO powinni być aresztowani i osądzeni. To jest skandal. Monsanto opłaca polityków na całym świecie. Ich chemia nas zdziesiątkuje.

    Odpowiedz
  • NIE ROLNIK(2012-11-19 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację Bartek, z jednej strony wszyscy wieszają psy na polskiego rolnika i płaczą że dorabia on się kosztem miastowych a z drugiej strony chcą zdrowej żywności.Poco Polsce rolnicy ,żywność można sprowadzić nawet z Chin. Będzie tanio i wszyscy będą zadowoleni. Smacznego.

    Odpowiedz
  • rolnik bartek(2012-11-17 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    no i będziecie mieli tanią żywność GMO zamiast dobrej polskiej ... i może dzięki wprowadzeniu podatku PIT w rolnictwie i zniesieniu dopłat znikną małe niedochodowe gospodarstwa rodzinne produkujące prawie ekologicznie a powstaną wielkie farmy produkujące GMO ... i będzie TANIEJ ... i polscy rolnicy przestana się bogacić kosztem miastowych ... bogacić będą się zachodnie koncerny ... a ludność miast będzie jadła "trutkę na szczury"

    Odpowiedz
  • co za kanal(2012-11-16 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nawet nie ma co komentować. Ludzie, przecież to my decydujemy, wybieramy i opłacamy tych ludzi.. a oni nas trują! To nic, że wylecą przy następnych wyborach, ale to my sami musimy coś zrobić, porządnie się wkur..ić !

    Odpowiedz
  • ZIRYTOWANY OBYWATEL(2012-11-15 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że to jest holokaust na ogromną skalę !!!
    Ktoś kto chociaż trochę interesuje się tematem GMO dobrze o tym wie !!!
    Mam powoli dość tego kraju i całej cholernej Uni Europejskiej. Powoli nas eksterminują !!! czas się obudzić ludzie i coś z tym zrobić. To co widzę każdego dnia w telewizji, sektorze edukacji, medycyny, rolnictwa tylko potwierdza realizację przez rządy Państw poszczególnych etapów planu masonerii !!! Kurde przecież to widać gołym okiem !!! Pogłębiajcie wiedzę na ten temat bo na przestrzeni 10-20 lat albo będziemy walczyć z nimi albo skończymy jak Rzydzi. W drodze do "komory gazowej" będzie już za późno na protesty !!! Ogarnijmy się póki jest jeszcze czas.
    Propagujcie gdzie popadnie filmy typu: "szach mat dla ludzkości", "Wezwanie do przebudzenia", "5 praw natury". Nie bądźmy jak szczury laboratoryjne, bo ONI właśnioe tak nas traktują !!! OBUDŹMY SIĘ !!!

    Odpowiedz
  • ja(2012-11-15 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    jestem teraz daleko od domu, ale nie wiem czy jest po co wracać:(
    bo właśnie witamy w naszym kraju ludobójstwo, a żegnamy różnorodność biologiczną...
    w takich momentach gdybym mogła nie ponosić konsekwencji swoich czynów, sięgnęłabym po broń (choć jestem pacyfistką) i rozstrzelała wszystkich, którzy są odpowiedzialni za podjęcie tej decyzji...
    mam więc tylko nadzieje, że Matka Natura zemści się na tych 220 zaprzedanych głupcach i że czeka ich długa i bolesna śmierć!!!
    niestety nawet gdyby sprawiedliwość istniały to i tak dla nas wszystkich będzie już za późno!!

    Odpowiedz
  • antygmo(2012-11-14 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Przeczytajcie ten artykuł, traktujący o badaniach wpływu żywności GMO i pestycydu firmy Monsanto (największy i najbardziej wpływowy koncern!) na szczury:

    http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowe_badanie_gmo_szczury,p1462103932

    To badanie naukowe (Uniwersytet w Caen), a nie pseudonaukowe. Ciekawe, co teraz powie wszechwiedzący Mustafa...

    Odpowiedz
  • Biolog(2012-11-13 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Krótkowzroczność naszych polityków jest ściśle związana z korupcją. Oczywiście żaden się nie przyzna ile zielonych za zielone światełko dla GMO dostał. Skoro nawet naukowcy i uczelnie dają się przekupić. Współczuję wszystkim tym którzy będą zjadać ten syf, najbardziej współczuje waszym dzieciom!!!

    Odpowiedz
  • Mustafa Leibnitz(2012-11-10 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Obserwatorze, podejrzanym trafem, los chciał, że pracuję w laboratoriach Warszawskiego Centrum Onkologii, więc wiem dokładnie jak wygląda sytuacja.
    Uważam, że naoglądałeś się pseudonaukowych programów i próbujesz teraz przekonać resztę społeczeństwa do tych populistycznych haseł. Podsumowując- nie wiesz o czym mówisz.
    Ps. Chińczycy są jednym z najbardziej technologicznie zaawansowanych narodów, tak więc Twoje stwierdzenie, że posiadam wiedzę chińską uznaję za komplement. Serdecznie dziękuję!!!

    Odpowiedz
  • K(2012-11-10 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    do@14 widzę,że sam nie wiesz o czym piszesz.Twój zachwyt dla GMO świadczy tylko o tym iż ślepo ufasz naukowcom a ja nie. Nie wiem kto Ci dał prawo do wyzywania tych co mają inne zdanie od tumanów ale świadczy to tylko o Twojej kulturze osobistej.Co do mojej pisowni to się o...l

    Odpowiedz
  • obserwator(2012-11-10 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Mustafa Leibnitz - może masz wiedzę o silnikach krokowych z Tajwanu, ale o żywności GMO i skutkach jej oddziaływania to masz wiedzę chińską.
    Idź na oddziały onkologiczne, chemioterapii, chorób rozrostowych to poznasz skutki oddziaływania żywności GMO.
    Brakuje na tych oddziałach łóżek dla chorych, którzy leżą na leżankach aby dostać dawkę kilku lirów chemii dziennie.
    Teraz brakuje tej chemii dla chorych, a pacjenci są odsyłani do domu bez pomocy.
    Tusk i rządzący nie przyznają się że dopuścili do tej sytuacji, to jest winien naród Polski że tym handlarzom ludzkiego życia zawierzył wybierając ich do władzy.
    Te kupczyki władzy sprzedali Polski naród zachodowi i wschodowi.
    Teraz następuje eksterminacja narodu Polskiego.

    Odpowiedz
  • obserwator(2012-11-10 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałem wskazać, ze w Polsce nastąpiła epidemia chorób raka, która większości jest spowodowana wprowadzeniem do obrotu żywności GMO.
    Władza o tym milczy, ale skutki ponosi społeczeństwo umierające w cierpieniach chorób raka.
    Nikt nie ujawnia statystyki chorób raka oraz ich przyczyn powstania, bo to nie jest w interesie rządzących, że to oni są odpowiedzialni za wymieranie narodu.
    Kto dożyje do emerytury w wieku 67 lat, jak zniszczą go choroby na skutek spożywania żywności GMO.
    Tusk ma pełną świadomość o skutkach oddziaływania żywności GMO i na pewno nie spożywa takiej żywności, ale jego i całą ekipę rządzących stać na zakup zdrowej żywności.
    Pozostali Polacy idą na tzw. straty !!!

    Odpowiedz
  • Tomasz(2012-11-10 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    To jest skandal! Samozagłada! Słuchajcie musimy sie zmobilizować i obrac nowy rząd, ludzi którrzy beda dbac o Polske o naszą ziemię, nasze rośliny, nasze dzieci i nasze zdrowie. Tak dłużej być nie może. Mam dość patrzenia na to co oni robią. Każdy kto chce i ma wiedze na temat praw obrony srodowiska niech zrobi swoj postulat na you tuba i moze nam sie uda poprzez internet znalezc nową siłe do rzadu. Obalimy tych niewdzięczników , darmozjadów sprzedajnch.

    Odpowiedz
  • Mustafa Leibnitz(2012-11-10 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 13.
    "Dałn" pochodzi od angielskiego słowa "Down"- gdzie literę "w" werbalizujemy tak samo jak polskie "ł". Prawda jest taka, że jedyną poprawną wersją tego słowa to DOWN! Użycie spolszczenia, we wcześniejszym zdaniu,pozwoliło Tobie i innym heretykom na zrozumienie tekstu bez robienia pauzy w czytaniu na rozgryzienie magicznego DOWN. Patrząc na Twój brak umiejętności używania znaków interpunkcyjnych oraz składni w zdaniu, stwierdzam, że jesteś niedouczony. Jesteś typowym przykładem "nie znam się, to się wypowiem". Chcesz wiedzieć, zacznij czytać!!! Jeśli chodzi o temat GMO, polecam serwisy, w których artykuły pisane są przez prawdziwych naukowców, a nie przez szarlatanów- najobszerniejszy jest Pubmet. Flawless Victory Biaaatch!!!

    Odpowiedz