Umowa na usługi telefonii komórkowej co do zasady może być rozwiązana w każdym czasie. W niektórych sytuacjach w przypadku skorzystania z takiej możliwości konsument będzie musiał jednak ponieść konsekwencje finansowe.

Czy mogę wycofać się ze zmiany

W trakcie rozmowy z konsultantem telefonicznym operatora komórkowego zmieniłem taryfę, z której korzystałem. Następnego dnia zmiany były już aktywne. Teraz chcę się z tego wycofać, bo taryfa okazała się wcale nie tak atrakcyjna. Czy to dopuszczalne?

Czy rozwiązując umowę, muszę zapłacić karę

Kilka miesięcy temu zawarłem umowę z jedną z sieci komórkowych. Przedłużyłem abonament na kolejne dwa lata na promocyjnych warunkach. Gdy teraz chciałem rozwiązać umowę, operator zażądał ode mnie zapłaty kary umownej. Czy ma do tego prawo?

Czy mogę uchylić się od skutków umowy

Podpisałem umowę z operatorem komórkowym. Niestety, w miejscowości, w której mieszkam, nie mam zasięgu. Czy mogę teraz zrezygnować z takiej umowy?

Czy wiąże mnie regulamin, którego nie dostałem

Zawierając umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych, podpisałem oświadczenie, że doręczone przy jej podpisywaniu regulaminy oraz cennik są mi znane i akceptuję ich treść. Faktycznie jednak nie dostałem tych dokumentów. Teraz chcę wypowiedzieć umowę, ale z regulaminu umieszczonego na stronie internetowej wynika, że jest to możliwe dopiero po trzech miesiącach od doręczenia mojego pisma do operatora. Czy wiążą mnie zatem te terminy?

Czy mogę odstąpić od umowy zawartej przez internet

Kilka dni temu przez internet zawarłem umowę z nowym operatorem telefonii komórkowej. Wczoraj lepsze warunki świadczenia usług zaproponował mi mój dotychczasowy operator. Czy mogę skutecznie zrezygnować z tej pierwszej umowy?

Czy po wypowiedzeniu muszę dalej płacić

Jestem niezadowolony ze świadczonych usług internetu mobilnego. W praktyce jego wykorzystywania bardzo często dochodzi do zerwania połączenia. Wysłałem swojemu operatorowi oświadczenie o rozwiązaniu umowy i przestałem korzystać z jego usług. W dalszym ciągu dostaję jednak rachunki. Czy muszę uiszczać te należności?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.