Pijani rowerzyści wyjdą z więzienia

autor: Piotr Szymaniak23.05.2012, 08:59; Aktualizacja: 23.05.2012, 08:59
Pijani rowerzyści wyjdą z więzienia

Pijani rowerzyści wyjdą z więzieniaźródło: ShutterStock

Jutro w Sejmie pierwsze czytanie projektu zmiany kodeksu karnego, zgodnie z którym jazda na rowerze po alkoholu byłaby wykroczeniem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • mersault(2012-05-26 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    jak to przejdzie, to statystyki wykrywalności przestępstw spadną policji o 50%.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-05-25 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rowerzystami - trzeźwymi szaleńcami na chodnikach ?

    Odpowiedz
  • pixel of reality(2012-05-24 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    w końcu!!!
    W całym cywilizowanym świecie to jest wykroczenie. Na 200.000 spraw karnych w sądach, prawie 100.000 dotyczy pijanych rowerzystów.
    To strzelanie z armaty do wróbla.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2012-05-23 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pijany zawsze jest niebezpieczny na drodze rowerzysta też. Czy dzieci mogą bezpiecznie bawić się na alejce sąsiadującej ze ścieżką rowerową? A co ze starszymi? Może sensownym jest przeniesienie jazdy po pijanemu rowerem z kategorii przestępstw do wykroczeń ale lekcewazenie niebezpieczeństwa nigdy.

    Odpowiedz
  • ZP(2012-05-23 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    do qwert...to ze ktos jedzie pijany na rowerze nie znaczy ,ze masz go rozjechac...to samo tyczy sie pijanych kierowcow.Jak na razie 85 procent wypadkow powoduja osoby ktore nie stosuja sie do innych przepisow i nic to nie ma wspolnego z trzezwoscia.Wystarczy troszeczke poczytac statystyke wykroczen i wypadkow.Pozatym Ty zawsze musisz komentowac,ale najpierw troche pomysl a pozniej napisz.

    Odpowiedz
  • SSO(2012-05-23 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    qwert ma rację. I tak samo z przechodniem pijanym i na czerwonym świetle

    Odpowiedz
  • fijara(2012-05-23 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać rower i spałować publicznie przy pręgierzu, wtedy to podziała, ale tylko wtedy, gdy jedzie po ruchliwej drodze, jak jedzie po wsi, to jego sprawa, państwo tym się nie powinno zajmować

    Odpowiedz
  • autorwidmo(2012-05-23 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście dzielni posłowie zapominają że chyba żaden pijany rowerzysta nie dostał wyroku pozbawienia wolności (bez zawieszenia) przy pierwszym ukaraniu. Wiec za kraty idą "recydywiści" skazani po 5-6 i więcej razy. A w takim wypadku i tak odpowiadać będą karnie, bo Sąd ma obowiązek (art. 87 par. 3 k.w.) orzec zakaz prowadzenia pojazdów - rowerów, a złamanie nałożonego przez Sad zakazu jest przestępstwem z art. 244 k.k.

    Odpowiedz
  • qwert(2012-05-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo rozsądny projekt. Należy tylko dodać jeszcze przepis, zgodnie z którym rozjechanie pijanego rowerzysty pozostanie bezkarne. Jak ktoś chce chlać i jeździć po drogach, to niech nie wpędza za kraty innych ludzi.

    Odpowiedz