O zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej należy wystąpić do wójta. Sprawuje on nadzór nad jej bezpiecznym przebiegiem. Gdy stwierdzi naruszenie warunków zezwolenia, może ją przerwać.

Czy ochroniarz może legitymować

W trakcie koncertu jedna z osób w nim uczestniczących została zatrzymana przez służby porządkowe, a następnie przekazana do dyspozycji policji. Czy takie postępowanie było zgodne z przepisami?

Czy regulamin jest obowiązkowy

Przygotowujemy się do zorganizowania koncertu jednej z popularnych gwiazd muzyki tanecznej. Czy na organizatorze spoczywa opracowanie regulaminu uczestnictwa w koncercie?

Czy wójt może przerwać zabawę

Obowiązkiem organizatora imprezy masowej jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestniczących w niej osobom. Czy musi on także umożliwić przeprowadzenie kontroli zabawy przez przedstawicieli magistratu?

Czy potrzebne jest zezwolenie

W trakcie zbliżających się ferii zimowych lokalne stowarzyszenie planuje zorganizowanie kuligu połączonego z ogniskiem dla wszystkich dzieci szkół podstawowych z terenu gminy. Czy organizatorzy muszą mieć specjalne pozwolenie na organizację takiego spotkania?

Czy gmina może wprowadzić zakaz

Jednym ze stałych punktów organizowanego balu karnawałowego jest pokaz sztucznych ogni. W tym roku może do niego nie dojść, bo gmina wprowadziła zakaz używania środków pirotechnicznych, z wyjątkiem zabawy sylwestrowej. Czy miała do tego prawo?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedz na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w karnawale zorganizować zabawę zgodnie z prawem.