Co zawiera ACTA - umowa handlowa dot. zwalczania obrotu towarami podrobionymi (tekst umowy po polsku)

23.01.2012, 08:19; Aktualizacja: 23.01.2012, 15:08

 Przekazujemy treść umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA), zamieszczonej na stronach internetowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Człowiek(2012-01-23 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    służalstwo wobec koncernów amerykańskich !!!

    WIĘZIENIE ZA MP3 !!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2012-01-23 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie w czasie studiów uczono, że prawo własności intelektualnej to jeden z najtrudniejszych działów prawa a zarazem jeden z najlepszych mechanizmów ograniczania konkurencji. Dlaczego? Bo większość tzw dzieł odznacza się znikomym pierwiastkiem twórczym lub cechą indywidualną a o znikomej zdolności patentowej 90% zgłoszeń nawet nie trzeba dodawać. Gdyby chodziło o ochronę tych pseudopraw autorskich to może bym specjalnie nie protestował ale mechanizmy tego porozumienia to prosta droga do zchińszczenia internetu. Na to zgodzić się nie sposób.

    Odpowiedz
  • Żona Człowieka(2012-01-24 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Cz y internauci mogą zareagować i wysłać Tuskowi odtwarzacz mp3 z nagraniem jego bredni i ślinianki Boniego?

    Odpowiedz
  • Żona Człowieka(2012-01-24 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie słucham Dody i nikogo.
    A na tyłku mam dżinsy niewiadomego pochodzenia.
    Moge je oddać Tuskaszence i jego służbom.
    Nie nadają się do identyfikacji.

    Odpowiedz
  • ***(2012-01-26 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    W rozmowie z "Codzienną" Christian Engstroem, szwedzki europoseł z Partii Piratów mówi wprost: - Żaden kraj UE na razie nie podpisał ACTA. Jeśli minister Boni tak twierdzi, kłamie. Wszystkie kraje, które uczestniczyły w negocjacjach mają czas na podpis do 31 marca 2013 roku. Podpisać jednak nie muszą. Wystarczy powiedzieć "nie" - dodaje. ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA

    Odpowiedz
  • ***(2012-01-26 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest mój komentarz?

    Odpowiedz
  • Mateusz(2012-01-28 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    tez niejestem za ACTA ludzie juz nie chodzcie na wybory a tym bardziej niegłosujcie na Tuska chory pomysl Tuska tez niejestem za ACTA pozdrawiam internatów koniec z wyborami!!!

    Odpowiedz
  • komodore(2012-02-02 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Po lekturze doszedłem do wniosku, że stworzenie możliwości naruszania swobód obywatelskich jest nie mniej niebezpieczne niż wymuszenie na stronach porozumienia ochrony absurdalnych amerykańskich patentów. To będzie bardzo wszystkich bolało.

    Odpowiedz
  • jurand(2012-01-30 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    A jeżeli okaże się, że działania prowadzone na podstawie ww. umowy nie ujawniły działania bezprawnego? Kto osobie inwigilowanej zapłaci odszkodowanie? Zapewne Skarb Państwa.

    Odpowiedz
  • kuzyn_maupy(2012-02-13 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    prawnicy wiedzą doskonale, że problem polega na tym, że tzw. "własność intelektualna" podważa fundamenty prawa materialnego i prawo własności materialnej, przez co służy do światowej grabieży,

    żeby wyjść z takiego bałaganu i szybko naprawić gospodarkę, to trzeba byłoby w pierwszej kolejności uchylić i na zawsze usunąć całą ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz wszelkie mechanizmy oparte na tzw. "własności intelektualnej", która podważa fundamenty prawa materialnego i prawo własności materialnej,

    no i wymyśleć jakiś inny, bardziej uczciwy sposób finansowania pracy artystów i autorów...,

    bez tego, to będą tylko pozory i puste machanie rękami...,

    Odpowiedz
  • cosiedzieje(2012-02-22 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mateusz jesteś idiotą. Myślisz, że niechodzeniem na wybory zrobisz komuś na złość? Chyba tylko sobie. Po prostu będziesz wykluczony z decydowania o tym, kto rządzi Polską. Nie pójdziesz na wybory- trudno, i co z tego? Pójdą inni i i tak zagłosują. Choćby na wybory poszła tylko jedna osoba, nie będą unieważnione.

    Odpowiedz