Będą masowe eksmisje z mieszkań komunalnych

autor: Ewa Wesołowska04.10.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.10.2011, 12:22

Gminy przygotowują się do masowych eksmisji. Co prawda nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatora, która ułatwi usuwanie z mieszkań uporczywych dłużników, czeka jeszcze na podpis prezydenta, ale większość gmin ma już gotowe pomieszczenia tymczasowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

 • MB(2011-10-04 20:49) Zgłoś naruszenie 10

  o ile będą eksmisje z mieszkań komunalnych, należałoby najpierw przeprowadzić kontrolę co do wysokości czynszów i zastanowić się dlaczego mieszkańców nie stać na opłatę za mieszkanie. Mieszkania komunalne przyznawane są przecież najuboższym, oby nie wylano dziecka z kąpielą.

  Odpowiedz
 • Odpowiedzialny obywatel(2011-10-05 14:19) Zgłoś naruszenie 10

  Mieszkanie komunalne w pełnym wyposażeniu (c.o., w.c., łazienka) każdy chce, ale płacić to już niekoniecznie i stąd zaległości. Jeśli na nie nie stać, nic prostszego: zamiana na tańsze mieszkanie (bez łazienki, z piecem kaflowym). Oferowałem taką zamianę swego, taniego, mieszkania na lepsze i droższe bo stać mnie na zapłatę czynszu 500,- - 600,-zł. Chętnych nie było a gmina proponowała bym spłacił zaległość poprzedniego lokatora. Mieszkałem w tanim mieszkaniu dalej, skrupulatnie oszczędzając na kupno nowego. Efekt: mam kupione nowe mieszkanie i wykupione mieszkanie komunalne. Nie widzę powodu by na mój koszt inni mieszkali i się zadłużali. A emerytury ma się takie na jakie przez całe życie zapracowano. Ja, po latach pracy, jako zwykły urzędnik, mam emeryturę, która mi wystarczy na utrzymanie. A mieszkania, tak jak z wędliną: trzeba mieć takie na jakie stać, jak nie stać to je się kiełbasę zwyczajną a nie szynki i balerony. A na przerosty administracyjne w ZGKM jedyna metoda: wykupić mieszkanie, założyć wspólnotę i Zarząd wybrać spośród właścicieli mieszkań. Prosta zasada: brać sprawy we własne ręce a nie narzekać na "ONI"

  Odpowiedz
 • brrrrr(2011-10-05 12:18) Zgłoś naruszenie 10

  Menele - to wytwor takich co o ludziach biednych i zdesperowanych tak pisza jak Ty zzzzzzzzzz!!!1 brrrr - zimno mi sie robi na mysl o naplywie do miast, ktory zostal juz raz uwlaszczony przed laty bo to nadanano im ziemie , ktora uprawiali i teraz w miastach sie madraluje.
  Najlepiej okrasc ich jeszcze z mieszkan, ktore sami utrzymywali i placili podatki dla panstwa za to, ze wegetowali przez 60 lat!!!
  Raczkujemy w demokracji - placimy nadal my - biedni!!! i zamknij zzz glupote!!!

  Odpowiedz
 • alik(2011-10-04 19:58) Zgłoś naruszenie 10

  ano doczekaliśmy się ameryki tylko w wydaniu białoruskim

  Odpowiedz
 • mmamnamna(2011-10-10 14:31) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz po wyborach to Pan Palikot weżmie się za złodzieji to ludzie nie będą exmitowani owszem nierobów to getto powinno być dla nich to są złodzieje robić się niechce a tylko chlać i robić dzieci.

  Odpowiedz
 • toja(2011-10-04 18:57) Zgłoś naruszenie 00

  Z tą wodą to nie jest tak, jak pisze kontra. Jeżeli jest przeciek np. w muszli, to tak małego upływu wody nie wykrywa żaden licznik!!! W skali miesiąca to są ogromne litry, a pomnożone przez kilka przecieków u lokatorów nie dbających( co sie zdarza często) - to są te brakujące metry sześcienne.Na liczniku wejściowym - niestety wykazywane jest zużycie. Te banalne krople spadające przy uszkodzonych uszczelkach, to też w skali dłuższej hektolitry. Tak, ze jak u ciebie coś przecieka, to sie nie dziw, dlaczego musisz dopłacac składkę wyrównawczą. Zamiast narzekać na administratorów postarać sie trzeba uszczelnić wszelkie przecieki!!! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • bbbbbbbbbzzzzzzzzzzz(2011-10-04 17:54) Zgłoś naruszenie 00

  panie zzzzzzzzzzz - menele sa naturalnie ale nie kazda bieda jest zawiniona przez uzywki wszelkiego rodzaju!!! niektore nieszczescia pochodza z korupcji w urzedach, co nie pozwala biedniejszm w uzyskaniu ich praw - bez pomocy niektorzy gina - dzieci za malo - to je robia - ale wogole to skad pan ma takie wiadomosci - przeciez emerytury , renty , choroby , male zarobki, samotne opuszczone matki przez takich jak pan - sfrustrowanych - to jest powod - przeciez wydatki i koszty utrzymania sa o 100% (w najlepszym przypadku) wieksze niz dochody miesieczne 75% obywateli!!! czys pan obliczyl??? przeciez nie mozna zyc tak jak w przyslowiu "POLAK POTAFI" - nie kazdy!!!

  Odpowiedz
 • grazyna(2011-10-05 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z komentarzem "MB" kontrola wysokości czynszów jest bardzo potrzebna .
  Społeczeństwo polskie jest na każdym kroku oszukiwane .
  Brak nadzoru kontroli mamy to co mamy .
  Biedny zawsze ma pod górkę .
  Czy Urząd Samorządowy Wydział Komunalny jest kontrolowany ? nie, a więc popełniane błędy przez urzędników. Także wydawane uchwały przez Radę Miasta nie są przez nikogo kontrolowane . Rada Miasta może w dowolny sposób uchwalac czynsz, natomiast lokatorzy są zmuszani do ich zapłaty .
  W ten sposób Gmina zarabia krocie niezgodnie z prawem.
  Społeczeństwo nie jest wyedukowane i nie wie że może każdą uchwałę zaskarżyc do WSA., lub wnieśc pozew zbiorowy do sądu .
  Sprawa w Szczecinie która była bardzo głośna o to że Prezydent Piotr Krzystek i Rada Nadzorcza uchwaliła uchwałą o podwyższenie czynszu o 100 %. który był wdrożony nieprawnie, gdyż nie została uchwała wpisana do Dziennika Urzędowego Zachodniopomorskiego i w takiej sytuacji uchwała jest nieważna. Sad Administracyjny wydał w tej sprawie orzeczenie .
  Dla Prezydenta Piotra Krzystka nie ma znaczenia czy podwyżka czynszu była zgodna czy nie i tak powiedział że nie zwróci lokatorom nadpłaty za 3 lata za czynsz bo jak lokator się nie zgadza to niech idzie do sądu. Zapomniał tylko że społeczeństwa szczecińskie nie stac na proces z Urzędem Gminy Miasto Szczecin .
  PREZYDENT Piotr Krzystek, który okrada społeczeństwo nie powinien byc na stanowisku tak ważnym, ponieważ, oszustwo powinno byc karane z urzędu tak stanowi prawo. Każdy obywatel a w szczególności urzędnik państwowy - osoba publiczna powinna byc karana za popełnione przestępstwo przeciwko narodowi tj. wyłudzeniu kwoty od lokatorów oraz nie przestrzegania przepisów prawa.
  Nie jest jeszcze za późno by tą sprawą się zając.
  Wspomniec należy iż w niedługim czasie wiele rodzin zostanie wyrzuconych z mieszkań za zadłużenie. ponieważ Sejm uchwalił taką ustawę,.
  Nie możemy już czekac a trzeba walczyc o swoje prawa by nikt nas nie okradał i pozbawiał nas lokalu w którym mieszkami . Prawo jest równe dla wszystkich obywateli tak stanowi Konstytucja RP.

  Odpowiedz
 • eztztet(2011-10-06 14:15) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nigdzie nie podają ile kosztuje utrzymanie lokalu mieszkalnego w budynku wielomieszkaniowym, jakie są koszty administracji, sprzątania, przeglądów remontów bieżących. Przecież to można wyliczyć w zależności od wieku budynku,
  Nie będzie wówczas narzekań na wysokość czynszy - bo to będzie cyfrowo udowodnione. ( może to być wartość średnia.
  Jedynie w ustawie o ochronie lokatorów jest jakieś 3% wartości odtworzeniowej i nikt nie może powiedzieć skąd się ta cyfra wzięła.
  Cyfra to istnieje od 1994r i nic się nie zmienia - ustalona przez jakiegoś geniusza. Nie mówiąc o wskaźniku wartości odtworzeniowej- też iluzoryczny wskaźnik, bo dotyczy mieszkań w stanie deweloperskim a nikt nie podaje jaki to jest stan.
  Ogólny bałagan, prawdopodobnie utrzymywany abu nikt nic nie wiedział ?
  Kiedy wreszcie ktoś za to sie zabierze ???
  A GP pisze o ustawach i co w nich jest a nie o tym czego nie ma. Czy to takie trudne ?? Nie byłobyu dyskusji - że co za drogie

  Odpowiedz
 • Zorro(2012-02-22 11:59) Zgłoś naruszenie 00

  Chiny komunistyczne ?skąd tyle towaru chinskiego w Polsce ?Ja kupuję buciki chińskie za 10 zł w Carrfurze a Chełmek padł. i tak z wieloma zakładami produkcyjnymi.Klasa robotnicza nie ma pracy.Z Chin sprowadza się wszystko,bo lepiej otworzyć firmę:jeden prezes właściciel+ zdrowa d...a sekretarka+jeden komputer.To ta mini firma sprowadza tani towar,sprzedaje go z wielokrotnym zyskiem i powstaje nowa klasa kapitalistyczna o której marzył noblista Wałęsa.Michnik też już sie nie odzywa,nie walczy o prawa Ludu bo nie ma czasu... musi liczyć pieniądze.Czynsze to głównie opłata za ciepło.Już wielokrotnie sygnalizowałem,że węgiel "nasze bogactwo narodowe" POWINIEN BYĆ DUŻO TAŃSZY"Z węgla jest energia elektryczna też droga a będzie jeszcze droższa.Te dwa składniki są głównym powodem drożyzny czynszów.Dużo lepiej by się polakom żyło,gdyby mogli z tych bogactw chociaż trochę skorzystać nie mówiąc o bogactwach miedzi i srebra.Ile powstało banków,kiedyś wystarczyło ich "dwa",Ile powstało ubezpieczycieli ? Kiedys wystarczyło PZU.Powstają instytucje urzędnicze(cwaniaków,nierobów-biurko,komputer,sekretarka,okazały gmach).Sami chyba widzicie pałace Zusów,US,towarzystw ubezpieczeniowych,Sądów,Biur Pracy...Ośrodków Pomocy Rodzinie itp.Po co biura pracy..jak tam nie ma pracy,po co osrodki pomocy..jak tam Ci nie pomogą..bo z czego.Kler też już słówkiem nie piśnie o krzywdzie bo im nie wypada a po co...mają się dobrze,pensje nauczycielskie nie mówiąc o dodatkach jakich nauczyciel nie ma i tak dalej.Upadek Rzeczypospolitej przypiszą prędzej czy póżniej Wałęsie,bo od czasu do czasu dają znać społeczeństwu,że był Bolkiem no a ogólnie to trzeba już przygotowac ofiarę i potem Wałęsie powiedzieć,czemu obalił komunizm ..bo chiński komunizm odniósł sukces i będą pomniki Wałęsy burzyć..bo historia musi się powtarzać.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Blllllllllllaaa(2011-10-11 13:41) Zgłoś naruszenie 00

  chlac ma bardziej cywilizowana dzis postac! degustuje sie napoje alkoholowe! ot co!!! a co do gett - to nie wycieraj geby o to slowo!!! i zlodziei szukaj gdzie indziej!!!

  Odpowiedz
 • My,My,My,My.....(2012-01-23 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Kontenery gdzie są???Głupoty piszecie w tych artykułach i tyle.Jak kogoś nie stać na czynsze,to gmina niech mu przydzieli kontener,tak samo dotyczy to ubogich rodzin.Czekają tylko,kiedy biedaczynom narosną długi za mieszkania a potem,będą spłacać latami.Nie bądzcie śmieszni ludzie,bo to wy sami,przyczyniacie się do bezdomności w Polsce.Kontenery maja temu zapobiec.

  Odpowiedz
 • koreks(2011-10-04 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  Uwaga na pisanie abyś nie zapominał wcisnąć klawiszu spacji bo jak nie wciśniesz to jest tu taki ortograf który zwrócił uwagę ~kontrze że z tego powodu pisze brednie i posyła go do szkoły ale tak naprawdę to wydaje się że kontra napisał prawdę a on musi mieć powiązania z administracją mieszkaniową a nie potrafił znaleźć innych argumentów więc pochwalił się że zna ortografię.

  Odpowiedz
 • jowita(2012-03-14 21:33) Zgłoś naruszenie 00

  za starej, komuny nie bylo ludzi, na ulicy.i wieksza masa ludzi nie myslala ze tak bedzie wygladac, upadek.i chyba pluja sobie w brode.

  Odpowiedz
 • jowita(2012-03-14 21:36) Zgłoś naruszenie 00

  Zorro,a komuna byla be, teraz chinska jest cacy.

  Odpowiedz
 • rozpatrzona (2016-12-04 22:29) Zgłoś naruszenie 00

  Bogu taki jesteś modry co wiesz co ciebie spotka w życiu jak tak można traktować ludzi co ich nie stać na opłaty najpier niech panstwo zapewni ludzi prace nie będą pracować to dopiero wyrzucać psy są pod ochrona a rodziny z dziecmi to nie

  Odpowiedz
 • kodek(2011-10-04 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  Jest tak. Gmina przejmuje mieszkania zakładowe , administracja ZGKM się rozrasta powstaje stanowisko kierownika, ksiegowej i kilku referentów którzy mają jakies tam powiązania z pierwszy lub drugim wójtem gminy. Gmina pobiera czynsze z tytułu wynajmu mieszkań i absolutnie nic ani to nic nie robi w sprawie remontu mieszkań co więcej szykanuje lokatorów którzy zgłaszają jakieś problemy. Tak lokatorowi który zgłosił problem wentylacji mieszkania który powstał w wyniku administracyjnych decyzji zmiany otworu wentylacyjnego odcięto gaz ziemny i wójta nie interesuje czy ta pięcioosobowa rodzina ma na czym przygotować jedzenie czy zagrzać wodę. Tak wygląda Polska i jej władza samorządowa . Dodatkowo na tym osiedlu istnieje druga władza wspólnota mieszkaniowa i gdy się zwrócić z jakimś problemem to jedni zganiają na drugich. Dodam tylko że gmina otrzymała te mieszkania z terenem nie odpłatnie i lokatorom nie chce ich odstąpić.

  Odpowiedz
 • bogu(2012-07-25 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Jak chcesz cos mieć na własność np. mieszkanie to je sobie kup . Możesz również mieszkanie wynająć od jakiegoś właściciela , również od gminy na czas określony.

  Odpowiedz
 • siak i tak(2013-03-21 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  Do Nr 5 - ktory odpisuje do KONTRA
  Nie moge czytac twoich kretynizmow - jestes jak ten stalin i czuc sie nim nawet z tak daleka! ty nie masz pojecia o niczym nawet o tym nie z czym jak pisac - poza tym na komputerze czesto zdarzaja sie "wpadki" ale nie bierze sie ich serio! nie widzisz matole co piszesz jak stukasz w te czcionki!!!

  Co do wypowiedzi KONTRA - 4 do niniejszego zagadnienia to nie tylko ja ale jak jest nas tu 19 osob - jestesmy w pelni co do jednej literki na tak - ze wszystkim co napisal KONTRA - 1 to szczera i prawdziwa reakcja na to co postkomunisci nam zrobili w Polsce - naszej Polsce z zycia! - jestes jednym z tych darmozjadow skorumpowanych lajdakow, ktorzy nie maja pojecia co robia i niszcza narod jak by im kto za to placil - niszcza narod i Polskosc z taka sila z jaka to robia!!!

  I nie nazywaj nr 10 ty ZZZ menelami bo widac, ze z takiej wlasnie dzielnicy pochodzisz! menele sie nie rodza!!! menele zostaja stworzeni przez taki wlasnie system - czlowiek, ktory ma perspektywy i jego rodzina - NIE STAJA sie jak to nazywasz menelami - a jesli nie umiesz analizowac to sie doucz!!! zeby rzadzic Krajem trzeba ludzi wyksztalconych - a po prostu ludzi!!!

  W przypadku Polski - to jeszcze nie wolnosc! - i nie ci ludzie!!! zal mi ciebie i braku umiejetnosci poznawania w zyciu co jest czym i dlaczego! oswiec sie!

  Odpowiedz
 • do kontra(2011-10-04 08:30) Zgłoś naruszenie 00

  naucz sie najpierw pisać nie z różnymi częściami mowy, a później bierz się za pisanie...
  pojęcia nie masz o zarządzaniu nieruchomościami i głupoty wypisujesz!
  Jeżeli ktoś gdzieś mieszka, to niech za to płaci, a jak mu sie nie podoba to niech znajdzie sobie inne mieszkanie. Dziwne, że jak idziesz do sklepu to musisz za towar zapłacić (?) - tak samo jest z mieszkaniem - WYNAJMUJESZ PŁAĆ !!! Problem nierozliczonej wody to nie tylko problem dokładności odczytów po przecinku i wszyscy którzy mają trochę oleju w głowie to wiedzą...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane