MS zaprezentowało kartę praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie

15.09.2011, 12:26; Aktualizacja: 15.09.2011, 12:34

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zaprezentował w czwartek kartę praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie. Poinformował, że kilkadziesiąt egzemplarzy już jest kolportowanych do ośrodków pomocy i sądów. W sumie wydrukowanych będzie ok.180 tys. kart.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • ktośktomożesięmylić(2011-09-15 23:00) Zgłoś naruszenie 00

  A może by tak SP-MS powiedział, czy podejmie zawezwanie o ugodę, skoro o nieprawidłowościach jego ministerstwo było już informowane? I jak to potraktować w kontekście art. 304 par. 2 KPK?
  A czy dodatkowo wystąpić o zawezwanie także Prokuratora Generalnego (obecnie Prokuratura jest (ponoć) niezależna?! Ale sprawy, które są - w mojej ocenie sporne - toczyły się w czasie, gdy urzędy Min. Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego były połączone? Więc Prokurator Generalny może odpowiedzieć, że nigdy Jego urząd nie był stroną w2 sprawach spornych.
  A może wezwać także Prezesa RM, bo inaczej to trzeba by wzywać kilku ministrów? A swoją drogą, to kancelaria Prezesa była już informowana o naruszaniu prawa.
  A kogo wezwać z tytułu braku aktu normatywnego? Marszałka Sejmu? A może wszystkich szefów partii zasiadających w Sejmie?
  A kogo wezwać za "chomikowanie" od blisko 10 lat podpisanej lecz nie ratyfikowanej Konwencji o cyberprzestępczości? Chyba jednak Marszałka Sejmu, bowiem to Sejm posiada uprawnienia do ratyfikowania Umowy Międzynarodowej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane