Projekt rozporządzenia zawiera wzór sprawozdania i określa, jakie dane muszą być w nim zawarte. W sprawozdaniu umieszcza się przede wszystkim bilans wpływów i wydatków komitetu wyborczego, ewentualną nadwyżkę środków po zakończeniu kampanii wyborczej. W posumowaniu finansowym powinny się też znaleźć dane osób, które wsparły komitet wyborczy, kwoty uzyskanych kredytów na kampanię, dane wykonujących usługi na rzecz komitetu.
Rozporządzenie ma wejść w życie z chwilą ogłoszenia.
Od 20 czerwca w konsultacjach jest projekt innego rozporządzenia wyborczego ministra finansów - w sprawie prowadzonych przez komitety wyborcze rejestrów kredytów i wpłat na kampanię wyborczą. Jak dowiedziała się PAP w resorcie, uzgodnienia tego tekstu już się zakończyły i czeka on na publikację.
Zgodnie z projektem z 20 czerwca rejestry kredytów i wpłat są prowadzone elektronicznie, powinny pozwalać na odczyt, przeszukiwanie i wydruk całości lub części danych. Oba rejestry powinny być umieszczone w internecie i dostępne z głównej strony internetowej komitetu wyborczego - zakłada projekt rozporządzenia. Dane z rejestrów przekazywane są do PKW w pliku wypalonym na płycie CD, lub DVD.
Zgodnie z projektem z 20 czerwca, rozporządzenie miało wejść w życie 1 sierpnia.