Kablówki nie mogą zablokować walki Adamek – Kliczko

autor: Iwona Łoboda, Ił29.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.09.2011, 14:44

Organizatorzy walki Adamek – Kliczko żądają zagłuszenia sygnału RTL. Telewizje kablowe nie mogą ingerować w sygnał reemitowanego programu. Przerwanie nadawania programu naruszyłoby prawa telewidzów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • obserwator(2011-08-29 04:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli RTL zdobyło prawo nadawania transmisji z walki Adamek – Kliczko, to każdy ma prawo oglądać udostępniony odpłatnie przez kablówki program RTL.
    Organizatorzy walki sprzedając prawa do transmisji tej walki mogli zastrzec ograniczenie prawa retransmisji tej walki z RTL do kablówek. Jeżeli tego nie zrobili, to ich strata związana z nieprzemyślanych działań podczas podpisywania umowy.

    Odpowiedz
  • (*(2011-08-29 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Bo to jest DEMOKRACJA. W demokracji człowiek ma dwa prawa. 1.milczeć. 2.płacić.

    Odpowiedz
  • Zzz(2011-08-29 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co za matoły. Nawet bym nie wiedział, że RTL to wyemituje podobnie jak pewnie większość z was. Dzięki za info skąpi dranie.

    Odpowiedz
  • plosiak(2011-08-29 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    3 - od razu widać, że sportem się nie interesujesz. Od dawna nie było wiadomo, czy którakolwiek polska stacja będzie transmitować walkę. Cena była jak na nasze warunki zaporowa, więc w grę wchodzi tylko pay per view, co było ewenementem w kraju. W każdym artykule na ten temat podawano, że walkę będzie relacjonował RTL.

    Odpowiedz
  • i tyle w temacie(2011-08-29 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    HAHAHA jak zablokują przekaz w kablówkach to stwierdzam że żyjemy w chorym kraju ...
    całe szczęście na balkonie wisi satka z zezem na 19,2 Astra - jeśli zrobią RTL w spot beam na Niemcy - trudno coś tam w necie potem będzie

    poza tym płacić za takie coś 40-50 zł - wolę sobie łiskacza kupić ze sprajtem, lodem i na tarasie posiedzieć ...

    Odpowiedz
  • statioratio(2011-08-29 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    NACH BERLIN !!!

    Odpowiedz
  • Kuba(2011-08-29 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Walke Polaka w Polsce transmituje Niemiec. Co to ma być? Lepiej płacić wielke wynagrodzenia Lisom i innym dziennikarzynom zamiast załatwić transmisje takiej walki.

    Odpowiedz
  • woj(2011-08-29 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    o co tyle szumu, te 2 czy trzy minuty i po krzyku, adamek nie ma siły ciosu, będzi skakł wokół kliczki, aż ten się wkurzy i walnie raz i po krzyku. Nawet lepiej, że nie ma transmisji. A co do transmisji, to myliłem sie co do adamka, myślałem, że ma odrobinę patriotyzmu w sobie a nie tylko "złoty cielec". Oby tego nie żałował.

    Odpowiedz
  • niegość(2011-08-29 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za prawo, do którego interpretacji trzeba 'specjalistów'? W dodatku Ci eksperci mają różne zdania na ten sam temat, paranoja.

    Odpowiedz
  • wiech 01(2011-08-29 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    „...by ci zagłuszyli sygnał RTL 10 w godzinach...” Co to kanał RTL 10?
    Do "niegościa" Całkowicie się z Tobą zgadzam, to paranoja.

    Odpowiedz
  • Pablo(2011-08-29 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zapłacimy za oglądanie w TV walki Adamek vs Kliczko! Bojkot PPV!!!

    Wpiszcie to na facebooku i dołączajcie do akcji !

    Niech dostaną po dupie finansowo, może następną tak topową walkę Polaka puszczą po staremu - czyli w jednej z otwartych telewizji.

    Ja walkę obejrzę w jakimś lokalu albo w kinie, ale za PPV nie zapłacę. A streamy z walką w necie też będą i to pewnie bardzo wiele.

    Odpowiedz
  • i ok(2011-08-29 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    dziękuję za tv sat

    Odpowiedz
  • ccc(2011-08-29 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 4-ki - tak oglądanie w tv to dopiero zainteresowanie sportem. Rusz lepiej zad sprzed tego pudła.

    Odpowiedz
  • Kuba(2011-09-03 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Między młotem a kowadłem... W umowach zawieranych z konsumentami nie ma wzmianki o możliwości zagłuszenia/wyłączenia sygnału. Świadome zagłuszenie sygnału jednego z kanałów większej ilości abonentów mogłoby stanowić praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów (kara do 10% zeszłorocznych przychodów firmy)... Nie mówiąc o możliwości skierowania przeciwko operatorowi pozwu zbiorowego (nienależyte wykonanie zobowiązanie a szkodą mogłaby być konieczność wykupienia transmisji płatnej- 40 zł od każdego z abonentów).

    Odpowiedz
  • 565(2011-09-03 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    dr. Arkadiusza Michalaka - mnie uczono, że za dr kropki się nie stawia...

    Odpowiedz
  • leszekk(2011-09-07 03:46) Zgłoś naruszenie 00

    "dr. Arkadiusza Michalaka - mnie uczono, że za dr kropki się nie stawia..."
    doktor- dr , doktora- dr. Uczono Cie ale jednak sie nie nauczyles ;]

    Odpowiedz
  • Whitenegger(2011-09-08 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Organizatorzy walki uważają, że emitowanie imprezy przez niemiecką stację na obszarze Polski naruszy przepisy o dobrach osobistych. Sportowcy nie wyrazili bowiem zgody na tę formę komercyjnego wykorzystania ich wizerunku."

    Pytał ktoś Adamka czy nie chce? A co jeśli on wyrazi zgodę? Kablówki będą musiały zamazywać Kliczko? :D

    Odpowiedz
  • miko(2011-09-10 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    A jednak Aster zablokował RTL. Możecie sobie swoje PRAWO wsadzić.

    Odpowiedz