Użytkownicy strony www.pobieraczek.pl otrzymują teraz wezwania do zapłaty kwoty wynoszącej równowartość 100 dolarów amerykański. Zgodnie z regulaminem serwisu taką karę muszą zapłacić osoby, które nie wypowiedziały w terminie 10 dni umowy o świadczenie usługi Usenet. Są wzywane do zapłaty niezależnie od tego, czy korzystały z usług portalu, czy nie.

- Osoby, które nie zapoznały się z regulaminem i nie wiedzą, że są zobowiązane do tego, by usługę przetestować, naraziły spółkę na szkodę w postaci nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury potrzebnej do świadczenia tej usługi – twierdzi Ireneusz Lejczak, prawnik firmy Eller Serwice właściciela strony www.pobieraczek.pl.

Oprócz tego Pobieraczek nadal żąda od osób, które zarejestrowały się w serwisie zapłaty kwoty 94,80 zł tytułem rocznego abonamentu.

Wielu użytkowników poczuło się oszukanych takimi działaniami portalu i chce wytoczyć przeciwko niemu pozew zbiorowy.

W jutrzejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” znajdziesz pełną wersję artykułu, z której dowiesz się m.in. kto może przystąpić do pozwu zbiorowego przygotowywanego przez użytkowników portalu Pobieraczek.pl oraz kto pomaga zorganizować się poszkodowanym.