Timesharing umożliwia turyście korzystanie co roku w tym samym czasie z nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji, np. na Teneryfie. Nasze prawa wyznacza umowa, dlatego warto się z nią dokładnie zapoznać. Co ważne, powinna być ona sporządzona po polsku

Warto porównywać składaną nam ofertę z innymi dostępnymi na rynku

W tym roku wybieram się na wakacje do Hiszpanii. Wiem, że firmy oferujące timeshare organizują spotkania w hotelach, podczas których oferują produkty na promo-cyjnych warunkach. Czy warto skorzystać z takiej oferty?

Timesharing krótszy niż trzy lata nie korzysta z ochrony

Przebywając na urlopie w Portugalii, zawarłam umowę o timeshare. Po trzech dniach od jej podpisania zorientowałam się jednak, że zawiera ona nieuczciwe klauzule i chciałam odstąpić od umowy. Przedsiębiorca stwierdził, że nie mam takiego prawa, gdyż umowa zawarta była na okres dwóch lat. Czy miał rację?

Możliwość zamiany zależy od położenia lokalu i okresu korzystania

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Gazety Prawnej: Jak uniknąć pułapek, podpisując umowę timesharingową

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania:

Zawarłem umowę o timeshare, jednak znudziło mi się jeżdżenie co roku do tego samego miejsca. Czy mogę się wymienić z innymi osobami, które korzystają z produktów timeshare w innych miejscach?