Zapis o odstąpieniu od ścigania za małą ilości narkotyków zostanie wykreślony z ustawy?

19.04.2011, 17:46; Aktualizacja: 19.04.2011, 17:56

Za wykreśleniem z noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zapisu dającego możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, opowiedziała się we wtorek senacka komisja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • dzięki(2011-04-20 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    jest super, albo trafiasz do więzienia, albo idziesz się leczyć. a ilość dopuszczalna nadal nie jest znana,tak?

    Odpowiedz
  • Ganja(2011-04-20 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    "Z przedstawionych danych wynika, że w Polsce 100 - 130 tys. osób jest uzależnionych od narkotyków, a rocznie z tego powodu umiera ok. 300 osób"

    No nie mogę, na świecie nie ma wcale bezpośrednich zgonów po paleniu marihuany! Po prostu umierają od innych typu koka, hera, amfetamina. Ale ja nigdy nie słyszałem aby ktoś domagał się legalizacji 3 wyżej wymienionych narkotyków! Dlatego ******* mnie gadanie że "Marihuana jest wstępem do twardych narkotyków". Palę trawę od dwóch lat i ani razu nie wziąłem amfetaminy a tym bardziej mocniejszych rzeczy! Dlatego to jest *********** i przez to nigdy ganja nie będzie legalna w Polsce ;//

    Pozdro dla palaczy!

    Odpowiedz
  • Ostro(2011-04-20 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Paranoja . Nigdy nie slyszalem o zgonie od marichuany . wrzucaja to do jednego worka z np heroina ktora silnie uzaleznia . a dewoty popieraja Pis w szerzeniu tej marnej propagandy . swiat nalezy do nas a nie do kilku idiotow ktorzy chca nami sterowac . Trzeba tych dzidkow wyslac na emeryture .

    Odpowiedz
  • Gall Cannabolin(2011-04-20 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjęcie pt. "Narkotyki" obok artykułu mnie rozbraja ! :D

    Brawo za znajomość tematu!

    Co do przykładów, najlepszy daje Portugalia, prócz tego jak wiadomo Holandia, oraz Czechy. Sprawdzcie badania społeczne, które tam zrobiono.

    Odpowiedz
  • wlkp ocb(2011-04-20 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    ...w tym kraju długo jeszcze,nie będzie normalnie

    Odpowiedz
  • Savo(2011-04-20 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciemnogrod...

    Odpowiedz
  • Kaczy(2011-04-20 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi "ggg"... Otóż w liściach także znajduje się THC :), więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

    (To, że spalenie jointa z liści nie daje kopa, nie znaczy, że w liściach nie ma THC)

    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • NN(2011-04-20 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co się "spuszczać" to przecież dalej Polska jest! Nie będzie lepiej, pewnie wręcz przeciwnie.. Ale pęd czasu TO PEWNIE SAM ROZWIĄŻE. Mówił Jam

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-04-20 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    A czy nie moga poprostu zezwolic na palenie a inne narkotyki surowo ścigać ?? Chyba najbardziej kompromisowe rozwiązanie .

    Odpowiedz
  • bolo(2011-04-20 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    PIS ********** Inwazja *********

    Odpowiedz
  • nmcr(2011-04-20 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    To jest kpina! Jakim prawem jakieś stare dziady decydują o tym co mogę robić z własnym życiem? Całe szczęście że mam niecałe 30km do Czech. Przecież w tym państwie żądza jeszcze 20wieczne zabobony.

    Brawo dla panów senatorów! Zniszczcie kolejne życia waszym chorym prawem! I wspierajcie dalej czarny rynek! To robicie najlepiej.

    Odpowiedz
  • kharo(2011-04-20 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    ******* rząd i krawężników to powinno interesować czy mam przy sobie gram , nie jestem dilerem , chce sobie zapalić a nie chce być traktowany jak kryminalista. Chce być traktowany tak jak każdy inny człowiek, a jak mi się znudzi to przestane palić i tyle. TO JEST MOJA SPRAWA i ja jako osoba pełnoletnia biorę odpowiedzialność na siebie.
    Holendrzy od lat palą i żyją,dodatkowo mają z tego wielkie korzyści (założe się że po otwarciu 500 coffieshopów w polsce załatalibyśmy dziurę budżetową w rok a może szybciej ,LICZYLIBYŚMY SIĘ, wystarczy opodatkować tak samo jak alkohol) , a my mamy rząd , korupcję i niezdrowy system który traktuje osobę z gramem trawy która rośnie naturalnie na ziemi kilkaset tysięcy lat jako PRZESTĘPCE !.
    Gońcie dilerów narkotyków , amfy hery itd bo to jest naprawdę poważny problem.

    Odpowiedz
  • stef(2011-04-20 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    W Holandii jest najmniej osob uzaleznionych od narkotyków twardych w Europie a to zasługa legalnosci i kontroli sprzedazy marihuany w małych ilosciach kazdemu kto ma na to ochote i jest pełnoletni. Nie ma ani jednego przypadku przedawkowania marihuany w przypadku gdy np ogolno dostepne leki przeciwbolowe w samej tylko Polsce wywołuja ok 4000 zgonów rocznie. Do tego ponad 80% zysków grup przestepczych zajmujących sie handlem narkotykami to dochody z marihuany finansujące inną działalność. Aż sie prosi o to zeby pojsc jeszcze o krok dalej i wprowadzić takie zasady jak w Holandii wowczas ogromne wpływy do budżetu i kontrola handlu wpłyną pozytywnie na nasz kraj. PIS po prostu wspiera mafię narkotykową i tyle.

    Odpowiedz
  • OCB(2011-04-20 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce 100 - 130 tys. osób jest uzależnionych od narkotyków, a rocznie z tego powodu umiera ok. 300 osób. "Jeśli chodzi o alkohol, szacujemy, że uzależnionych jest około 700 tys. osób, natomiast zgonów jest kilka tysięcy rocznie. I które szkodzi bardziej alkohol !!!
    Zielony Wariat Zawinięty W Smoking ;]]

    Odpowiedz
  • elsucharos(2011-04-21 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    "Z przedstawionych danych wynika, że w Polsce 100 - 130 tys. osób jest uzależnionych od narkotyków, a rocznie z tego powodu umiera ok. 300 osób."

    1. od marihuany nieda sie uzależnic
    2. zgonów od przedawkowania THC zero osób

    czyli wniosek jeden marihuana nie jest narkotykiem

    Odpowiedz
  • Man(2011-04-21 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    No nie wytrzymam! zgonów?! A kto tu oczekuje żeby można mieć działkę heroiny czy amfetaminy?! Chcemy mieć tylko możliwość spokojnie zapalić sobie jointa po ciężkim dniu pracy na siebie i na państwo czy to w domu czy w miejscu typu coffee shop nie narażając się przy tym na więzienie i zaszufladkowanie pod hasłem narkoman i kryminalista, nawet nie zależy nam o palenie na ulicy! Ale za to mogę bardzo legalnie pójść i nachlać się wódą i zataczać się po ulicach! Ludzie opamiętajcie się skakać z dachu tez można ale jakoś wszyscy tego nie robią! Droga do twardych narkotyków? ***** prawda! Każdy ma swój rozum nie chce to nie weźmie! A jeśli dany człowiek chce marnować sobie życie i chodzić naćpany to prawo i tak go nie powstrzyma... poza tym jakie uzależnienie! Ludzie wyjdźcie w końcu z tego mentalnego średniowiecza! Zapoznajcie się z faktami a później gadajcie, marihuana uzależnia w podobnym stopniu jak i nikotyna, trwa to trochę i głownie jest to uzależnienie psychiczne a nie fizyczne. A i jeszcze jedna kwestia, podobno jest wolność wyznaniowa? Moje stronnictwo jest stąd że od dawna jestem Rastafari, palenie wspólnie marihuany traktowane jest jako sakrament i nie nie palimy żeby się "najarać" tylko żeby się wyciszyć, rozpogodzić, inaczej spojrzeć na rożne sprawy... i wiecie co wam powiem? Głośno i wyraźnie i nie boje się tego powtórzyć prosto w oczy MARIHUANA POZWALA MI BYĆ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM pełnym spokoju i miłości do ludzi i życia, a nie zawistnym, zawładniętym pieniądzem i władzą, zachlanym osobnikiem tak jak zresztą większość panów polityków!

    Odpowiedz
  • jaram(2011-04-22 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    co z ta Polską

    Odpowiedz
  • Rul4s(2011-04-22 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ogólnie rzecz biorac rozpisałem się straszliwie a usuneli mój post.
    1. marichuana ma właściwości lecznicze.
    2. Dawka smiertelna marichuany to 500 g w ciagu pół godziny dla porównania wystarczy 50 g tytoniu by umrzeć.
    3. marichuana nie powoduje agresji czy chęci popełnienia samobójstwa w przeciwieństwie do alkocholu
    4.Kto chce palić to i tak pali i nikomu temu nie szkodzi
    5. Marichuana wpływa na obniżenie zatruwalności przez dym tytoniowy
    6.Najwięksi przeciwnicy marichuany to osoby które wiedza o niej tylko tyle że jest narkotykiem.
    7. tytoń w którym jest nikotyna jest 10 razy silniej uzależniająca i 100 razy bardziej szkodliwa.
    8. Osoby które nie palą nie będą palić gdy będzie legalizacja tak samo jak osoby nie pijace nie beda pić.
    9. W Holandi gdzie marichuana jest jedynym legalnym narkotykiem dopuszczonym do sprzedarzy zanotowano najmniejsza umieralność z powodu przedawkowania "NARKOTYKOW".
    10. W Holandi zanotowano najmniejszą ilość przestępstw.
    11. Wprowadzenie legalizacji zabierze mafiom możliwość zarobku , bo poco kupywać nielegalnie jak można legalnie.
    12. Wprowadzenie legalizacji i opodatkowaniu jej sprzedaży spowoduje wpłynięcie wielkich sum pieniędzy do skarbu państwa szacuję że około 100 mln rocznie. Co mogło by dać około 40% społeczeństwu bezpieczną emeryturę lub załatanie budżetu.
    I na koniec. Wiem że całe życie wpajano wam zreszta i mi że marichuana jest narkotykiem że straszne rzeczy się dzieją z człowiekiem i w ogóle. Jednak jest to kompletna bzdura. ?Marichuana nie wpływa na poziom twojego życia nie jest tak że musisz zapalić jak papierosa , jest to palisz nie ma to nie palisz. Palisz bo lubisz się uspokojić przestać myśleć o ciągłych problemach o swojej pensji 1300 brutto po studiach i 4 stażach.
    I kolejny mit marichuana w żaden sposób nie powoduje chęci brania żadnego innego narkotyku gdyż zawsze działa w ten sam sposób. Przyznaje że w wieku 17 lat mam teraz 22, próbowałem różnych narkotyków jednak od 3 lat nie dotykam i nie chce dotknąć żadnego innego narkotyku. To nie jest tylko moje przekonanie ale także całej naszej społeczności. Co mam na myśli mówiąc o społeczności? Są to ludzie pracujący , uczący się majacy rodziny domy , dzieci. Osoby odpowiedzialne i w żaden inny sposób nie łamiące prawa , może prócz drogowego :>. Sa to ludzie którzy po tym całym zgiełku lubią usiąść wygodnie w kanapie skręcić blanta i wyluzować się oglądając jakąś komedie bądź spędzając na rozmowie z znajomymi czy dziewczyną

    Odpowiedz
  • administratywista(2011-04-20 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni dac wypowiedzieć się ludziom. Zreszta niech robią co chcą. ja ide na jointa po zajęciach na uczelni :)

    Odpowiedz
  • Edwardo(2011-04-20 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Majkel

    Demokracja to troche inna komuna - koryto troszke inne i świnie a reszta bez zmian.

    Nie dostaniesz tego czego chcesz, to nie jest raj.

    Odpowiedz