Zapis o odstąpieniu od ścigania za małą ilości narkotyków zostanie wykreślony z ustawy?

19.04.2011, 17:46; Aktualizacja: 19.04.2011, 17:56

Za wykreśleniem z noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zapisu dającego możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, opowiedziała się we wtorek senacka komisja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • msz(2011-04-20 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    dużo gadania, mało konkretów

    Odpowiedz
  • Majkel(2011-04-20 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie ludziom zdecydować czego chcą - mamy demokrację

    Odpowiedz
  • ggg(2011-04-20 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    w galerii znajduje się zdjęcie liścia marihuany, który narkotykiem nie jest. THC, substancja psychoaktywna, która jest w Polsce zakazana, znajduje się w topkach, czyli kwiecie tej rośliny. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

    Odpowiedz
  • Remmy(2011-04-20 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mafia rządzi. Usprawnienie walki z przestępczością jest przeciwko prywatnemu interesowi polityków. Taka prawda. Niech sobie zobaczą co się podziało w USA po tym jak zaostrzono politykę antynarkotykową - wzrost przestępczości, zwiększenie demoralizacji młodzieży (ktoś za trawkę siedzi w więzieniu z mordercą), zwiększony zakup oraz sprzedaż narkotyków, więcej przedawkowań. Oto, co państwo dobrego zrobiło w tej kwestii. Oczywiście dopóki inne kraje nie zastosują łagodniejszej polityki antynarkotykowej to nasi nie uwierzą, że ona działa - a jakże by.

    Odpowiedz
  • dagon(2011-04-20 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba zmienić rząd i to totalnie. Tu nie chodzi tylko o ten temat lecz o wszystko. To są zwyczajni nieudacznicy życiowi. Dlaczego tacy ludzie mają nami rządzić. Zresztą każda z tych ekip szanse już miała, nakradła i jak widać nic dobrego nie zrobiła. Konkretne zmiany jedynie to może popchnąć Polskę do przodu... Wolność i odpowiedzialność...

    Odpowiedz
  • Flik(2011-04-20 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Majkel - mylisz demokrację z wolnością. Demokracja nie jest rządami wolności, bo o losie jednostki decyduje większość (często idiotów), a zatem jednostka sama o sobie decydować nie może. W monarchistycznych rządach wolność jednostki jest 10 razy większa - państwa obchodzi tylko przestrzeganie prawa (oczywiście to kwestia króla czy pozwala palić poddanym zioło czy nie, ale każdy mądry król stwierdzi, że to osobista sprawa obywatela, co ze sobą robi) i płacenie podatku (król jest tańszy w utrzymaniu bo nie ma 500 000 tys urzędników więc podatki są niższe - poza tym król myśli o dobru swojego kraju, a nie o kadencji 4 letniej, także robi wszystko żeby nie doprowadzić swojej własności (państwa) do ruiny) A jak król jest zły to prościej go usunąć niż kilkanaście milionów polaków (demokracja).

    Odpowiedz
  • twojstary(2011-04-20 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    "mamy demokracje"-dobre xD Cały problem w tym żę mamy socjalizm w innym opakowaniu a demokracja to taka przykrywka dla mas żebysmy myśleli ze mozemy coś wskurać :c

    Odpowiedz
  • ehn(2011-04-20 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    zaraz zaraz...!!! jak oni moga podawac dane ze tyle i tyle umarlo osob od narkotykow...ciekawe kto niby umarl od marihuany ??? moze od jakis twrdych to takk ale nie od maryski... '' Z przedstawionych danych wynika, że w Polsce 100 - 130 tys. osób jest uzależnionych od narkotyków, a rocznie z tego powodu umiera ok. 300 osób ''

    Odpowiedz
  • DAWAJ(2011-04-20 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    ZIOŁO BYŁO, JEST I BĘDZIE JARANE

    Odpowiedz
  • kpn(2011-04-20 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    w ten sposób na pewno nie zwalczą dilerki, pełna legalizacja byłaby ciosem w narkotykową działalność i na pewno znacznie obniżyłoby liczbę uzależnionych, tylko nasz rząd jest tępy i tego nie widzi, tak samo, jak nie widzi właściwości leczniczych marichuany

    Odpowiedz
  • KjukThj(2011-04-20 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Banda idiotów, niedouczonych i kierujących swoim życiem przez stereotypy, strach i zabobony.

    Odpowiedz
  • JS(2011-04-20 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Polecam wyszukać w Google "portugalski narkoeksperyment" - artykuł o tym jak zmienił się kraj po odstąpieniu od ścigania prawem konsumujących narkotyki. Można się zdziwić.

    Odpowiedz
  • Edwardo(2011-04-20 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Majkel

    Demokracja to troche inna komuna - koryto troszke inne i świnie a reszta bez zmian.

    Nie dostaniesz tego czego chcesz, to nie jest raj.

    Odpowiedz
  • pietrek(2011-04-20 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    BYŁO JEST I BĘDZIE PALONE, Oni nic nie zmienią...to prawda, politycy jak widać boją się cokolwiek zadziałać...punkty stracą ;D

    Odpowiedz
  • ziolo ziolo(2011-04-20 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wielki szacunek dla ludzi, dzieki ktorym moge zyc w kraju wolnym od moralnego brudu!

    skrece teraz jointa, a wieczorem, jak finanse pozwola, dopcham sie polowka kokainy.

    Odpowiedz
  • dzięki(2011-04-20 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    jest super, albo trafiasz do więzienia, albo idziesz się leczyć. a ilość dopuszczalna nadal nie jest znana,tak?

    Odpowiedz
  • PARADA(2011-04-20 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    politycy sami jarają, robia do okoła szopki dodatkowo nie maja zadnych konsekwencji z tego to jest kpina co sie dzieje w naszym kraju... LUDZIE MYSLCIE !!!

    Odpowiedz
  • Stefan(2011-04-20 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    "Zapis" Szanowni Panowie Redaktorzy, to jest na serwetce... W aktach prawnych mamy "przepisy". Claudia czy Fakt ma prawo nie wiedzieć, od Gazety PRAWNEJ można jakiegoś minimum wiedzy wymagać...

    Odpowiedz
  • ex(2011-04-20 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    "Jeśli chodzi o alkohol, szacujemy, że uzależnionych jest około 700 tys. osób, natomiast zgonów jest kilka tysięcy rocznie" poprostu to porownanie mowi samo za siebie
    a czepiaja sie narkotykow...

    Odpowiedz
  • ZROZUMCIE TO W KOŃCU(2011-04-20 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    MARIHUANA NIE ZABIJA! sama posiada w sobie specyfiki, które w postaci lekarstwa są wam podawane przez lekarzy. Tylko gdyby każdy miał swoją roślinkę ze zdolnościami leczniczymi, to kto wtedy by chodził do apteki?
    Farmaceuci by zbankrutowali, 'a tak się stać nie może' ;] mam nadzieje, żę rozumiecie

    Odpowiedz