Informacje o licytacjach nieruchomości będą dostępne na stronach sądów

autor: Ewelina Stępień18.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.04.2011, 16:54

Informacje o licytacjach nieruchomości będą dostępne na stronach sądów w Biuletynie Informacji Publicznej. Dzięki temu dostęp do nich będzie łatwiejszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • tax-rabarbar(2011-04-18 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Ot ciekawa decyzja KRS. "...częsta zmiana przepisów prowadzi do niestabilności systemu prawnego oraz podważenia zaufania społeczeństwa do państwa."
  Zgoda, prowadzi.
  Ale, częsta - a kiedy ostatnio byly te przepisy zmieniane?
  Publikacja w BIP raczej zwiększy zaufanie bo (o ile licytacje faktycznie będą tam zamieszczane) to zwiększy się przejrzystość, bo prawie każdy będzie mógł sprawdzić co się licytuje. A nie jak teraz ogószenie w budynku sądowym jasne, wisi. W piwnicy, w szafie z napisem "uwaga zły lampart", wstawionej do nieużywanej toalety, w której nie ma światła (z d. adams'a tak mniej więcej). Ale wisi i każdy się może zapoznać.
  Durnieszej argumentacji podać już chyba nie mogli.

  Odpowiedz
 • młody komornik(2011-04-19 18:28) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli ma to zwiększyć zainteresowanie to jestem za! Ale niestety z doświadczenia wiem, że nic się nie zmieni. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na licytacji prowadzonej w toku egzekucji regularnie odwiedzają budynki sądu i właściwej gminy, a ponadto czytują właściwe ogłoszenia prasowe. Niektórzy komornicy wystawiają obwieszczenia o licytacji w ogólnopolskich serwisach aukcyjnych. Niestety mimo starań (wbrew powszechnej opinii komornikowi zależy by nieruchomość została sprzedana i to jak najdrożej, bo mają z tego kasę) liczba sprzedanych nieruchomości nie wzrasta. A wszystkiemu są winne chore przepisy. Sprzedawane nieruchomości zwykle są zamieszkane, lub użytkowane w inny sposób, a ich wydanie nowym właścicielom jest bardzo czasochłonne i kosztowne, co skutecznie odstrasza chętnych. Jest prosta recepta na rozwiązanie tego problemu, ale za darmo praw autorskich do niego nie sprzedam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane